(LE: Grupe J i K) Joveljić srušio Spajićev Fejnord za proleće Volfsbergera u Evropi, rutina Dinama i Totenhema, Ludogorec ostao na nuli

četvrtak 10.12.2020.
22:52

Bivši napadač Crvene zvezde junak austrijskog tima.

EPA-EFE/EXPA / DOMINIK ANGERER

Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Dejan Joveljić doneo je pobedu svom Volfsbergeru protiv Fejnorda 1:0 u 6. kolu grupne faze Lige Evrope, koja je austrijskom timu obezbedila plasman u nokaut-fazu.

U direktornom okršaju za drugo mesto tim za koji nastupa i bivši fudbaler Partizana Nemanja Rnić izašao je kao pobednik.

Meč je rešen u 31. minutu kada je Joveljić na stadionu u Klagenfurtu iskoristio asistenciju mladog veziste Mateusa Tafernera i glavom smetio loptu u mrežu.

Volfsberger je ovom pobedom stigao do 10. boda i drugom mesta u grupi K.

Za Fejnord je od starta meča igrao Uroš Spajić, koji je zaradio žuti karton.

Epitet najbolje ekipe u grupi opravdali su fudbaleri zagrebačkog Dinama koji su na Maksimiru rutinski slavili protiv moskovskog CSKA sa 3:1.

Strelci za "modre" u prvom poluvremenu bili su mladi defanzivac Joško Gvardiol u 28. minutu i sjajni napadač Mislav Oršić u 41. minutu.

Lirim Kastrati je u 75. minutu doneo ogromnu prednost Dinamu, a utešni gol za CSKA postigao je Kristijan Bistrović minut kasnije.

Bila je ovo četvrta pobeda hrvatskog predstavnika iz šest utakmica i grupnu fazu završavaju sa 14 bodova, dok je CSKA ostao na smao dva.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

Totenhem je završio kao lider grupe J pošto je u direktnom okršaju slavio protiv Antverpena na domaćem terenu 2:0.

Nakon prvog poluvremena bez golova vođstvo londonskom timu doneo je Karlos Vinisijus u 57. minutu, a potvrdio ju je Đovani Lo Selso 14 minuta kasnije.

Žoze Murinjo je ovaj duel počeo u kombinovanom sastavu gde je upravo Vinisijus zauzeo mesto centralnog napadača umesto Harija Kejna.

Portugalac je u nastavku dao šansu redovnim starterima poput Bergvajna, Ndombelea, Sona i Kejna.

U drugom meču grupe koji nije imao takmičarski značaj fudbaleri LASK-a ostavili su Ludogorec na nuli pošto su u Razgradu slavili sa 3:1.

Austrijski tim je slavio nakon preokreta pošto je najpre domaćin poveo preko Elvisa Manua u 46. minutu.

Filip Vajsinger je izjednačio u 56, a potpuni preokret doneo je Rene Rener u 62. minutu sa penala.

Posao gostima olakšao je Aleks Menezes nakon isključenja, a konačnu pobedu LASK-u doneo je Emil Madsen u 67. minutu.