LE (GRUPE G, H, I) - Milan rutinski i sa neraspoloženim Ibrom, nova maestralna partija Alkasera!

Danas se nastavlja takmičenje u Ligi Evrope utakmicama drugog kola.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

GRUPA G

Lester je u Grčkoj savladao AEK rezultatom 2:1.

"Lisice" su povele u 18. minutu golom Džejmija Vardija sa penala, da bi Hamza Čaudhuri u 39. duplirao prednost engleske ekipe.

AEK je uspeo da smanji u 49. golom Muamera Tankovića, ali više od toga Atinjani isu mogli.

I Braga je slavila u gostima Zorji u Ukrajini i to sa 2:1.

Sve je bilo gotovo praktično na početku meča, prvo je Paulinjo savladao golmana ukrajinskog tima u četvrtom, da bi sedam minuta kasnije Niko Gaitan sjajnim udarcim udvostručio prednost Portugalaca.

Utešni pogodak Zorje delo je Dmitra Ivanisenije u šestom minutu nadoknade vremena.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

GRUPA H

Milan je bio ubedljiv na San Siru gde su slavili sa 3:0 protiv Sparte iz Praga.

Ibrahim Dijaz je u 24. minutu načeo goste, a Ibrahimović je u 36. propustio priliku da duplira prednost iz penala pošto je pogodio prečku.

Njega je zamenio Rafael Leao koji se upisao u strelce u 57. minutu, da bi deset minuta kasnije pogodio i Dijego Dalo.

Lil i Seltik su remizirali u Francuskoj 2:2.

Škoti su ispustili dva gola prednosti koju im je doneo Mohamed Eljunusi golovima u 28. i 33. minutu.

Osam minuta kasnije, Seltik je imao sreće pošto je Bejn "skinuo" penal Dejvidu, ali su "doge" uspele da se spasu poraza pošto su Zeki Čelik u 67. i Džonatan Ikone u 75. minutu tresli mreže gostiju.

GRUPA I

Viljareal je slavio u Istanbulu gde je Karabag bio nominalni domaćin sa 3:1 i to nakon preokreta.

Poveli su Azerbejdžanci u 78. minutu preko Ovusua Kvabene, ali je Jeremi Pino pet minuta kasnije poravnao rezultat.

Pobedu "žutoj podmornici" doneo je sjajni Pako Alkaser golovima u 85. minutu i šestom minutu nadoknade vremena sa penala.

Makabi Tel Aviv je savladao Sivaspor u Turskoj takođe posle preokreta, bilo je 2:1 za goste.

Poveo je Sivas pogotkom Kajodea u 55. minutu, ali je nakon isključenja Kamare koji je skrivio penal u 67. minutu sve pošlo naopako po domaćina.

Dem Biton je sa kreča izjednačio, a Dor Perec sedam minuta kasnije u potpunosti okrenuo rezultat u korist Izraelaca.