LE, grupe G, H i I - Ludnica u Moskvi, "srpski" Frankfurt i Lacio pobedama do naredne faze!

EPA/ARMANDO BABANI

Grupa G

Rapid Beč - Viljareal 0:0
Spartak Moskva - Rendžers 4:3

Nije bilo golova u Beču, Andrija Pavlović je nosio dres domaće ekipe sve do sudijske nadoknade vremena, kada je napustio igru. Viljareal nešto bolji, ali nedovoljno za više od jednog boda.

Situacija u grupi se izuzetno zakomplikovala, kako je Spartak iz Moskve došao do prvog trijumfa, slavili su na "Otkritije areni" protiv Glazgov Rendžersa sa 4:3 nakon gomile preokreta.

Gosti iz Škotske su poveli autogolom Eremenka u petom minutu, da bi u 22. minutu Melgareho poravnao rezultat.

Samo pet minuta kasnije Kandejas vraća prednost ekipi Stivena Džerarda, a onda je u 35. minutu Goldson uzvratio uslugu Eremenku, kako je njegovim autogolom Spartak poravnao rezultat.

Nije tu bio kraj golova u prvom poluvremenu, kako je novu prednost Rendžersu doneo Midleton u 41. minutu.

U nastavku, za samo 60 sekundi Spartak dolazi do preokrat i pobede, u 58. minutu Luiz Adrijano poravnava rezultat, minut kasnije Hani donosi prednost domaćoj ekipi.

Grupa H

Apolon - Ajntraht Frankfurt 2:3
Lacio - Olimpik Marsej 2:1

Dominirao je Frankfurt u Nikoziji, nakon 58 minuta imali su tri gola prednosti.

Poveli su preko Jovića u prvom poluvremenu, da bi u nastakvu Gaćinović najpre spakovao gol Haleru u 55. minutu, a onda se i sam upisao u listi strelaca tri minuta kasnije. Golove pogledajte OVDE.

Finiš susreta je ipak pripao domaćinu, u 71. minutu je Zaleja smanjio na 1:3, da bi u sudijskoj nadoknadi isti fudbaler sa kreča uveo meč u neizvesnu završnicu.

Odoleli su ipak gosti, pa su na kraju odneli sva tri boda.

Lacio je još jednom bio bolji od Olimpik Marseja, ovoga puta na svom stadionu.

Sergej Milinković-Savić je u igru ušao tek u 70. minutu, sa druge strane Nemanja Radonjić nije dobio priliku.

Lacio je poveo preko Parola u poslednjim sekundama prvog dela igre.

U nastavku je već u 55. minutu Korea povisio na 2:0, ali se Marsej samo pet minuta kasnije vratio u igru preko Tovana. Do kraja ipak nije bilo promene rezultata, Frankfurt i Lacio su overili prolaz u narednu rundu.

Grupa I

Genk - Bešiktaš 1:1
Malme - Sarpsborg 1:1

Dva remija, dakle nepromenjeno stanje u grupi.

Genk je u finišu preko Beržea došao do boda, Bešiktaš je od 16. minutu imao prednost golom Kvarežme, ali to nije bilo dovoljno za sva tri boda. Nije pomogao ni Adem Ljajić, koji je igrao od 71. minuta za "Orlove" iz Istanbula.

Što se tiče skandinavskog derbija, gosti su poveli u 63. minutu preko Mortensena, da bi konačan rezultat samo četiri minuta kasnije postavio Antonson.