LE, grupe E i F - Užas od utakmice na "Emiratima", neizvesno za Milan, Betis i Olimpijakos

četvrtak 08.11.2018.
22:58

Zanimljiva grupa F i dosada u grupi E. Uglavnom, Arsenal u narednoj fazi.

EPA-EFE/NEIL HALL

Grupa E

Arsenal-Sporting 0:0
Vorskla-Karabag 0:1

Ko bi rekao da će jedna od najdosadnijih utakmica biti odigrana u Londonu. Arsenal je dočekao Sporting, očekivali smo golove, ali ih nismo dočekali. Arsenal je pred kraj imao i igrača više pošto je Matje dobio crveni karton, ali ni to nije pomoglo.

Videli smo samo povredu Danija Velbeka, mogla bi da bude prilično ozbiljna, a umesto njega je u 30. minutu ušao Pjer Emerik Obamejang.

Arsenal je izašao u kombinovanom sastavu, igrao je Karl Dženkinson, Smit-Rouv, Lihštajner, Holding... Svi su krenuli od prvog minuta.

Za Sporting su igrali Radosav Petrović (5 minuta) i Nemanja Gudelj.

Ovim nerešenim rezultatom, Arsenal je prošao u narednu fazu.

U drugom meču ove grupe, ekipa Karabaga je uspela da savlada Vorsklu u gostima sa 1:0, vratili su im milo za drago iz prethodnog meča, slavili su ponovo gosti istim rezultatom.

Strelac jedinog gola na meču bio je Abdulajev u 13. minutu iz kaznenog udarca.

Grupa F

Olimpijakos-Didelanž 5:1
Betis-Milan 1:1

Nakon boda posle prva dva kola, ekipa Olimpijakosa je iskalila bes na Luksemburžanima. Didelanž je ponovo savladan, ovoga puta ubedljivo sa 5:1 u Pireju.

Fortunis je bio dvostruki strelac, Torosidis, Hristodopulos i Fetfacidis su postigli po gol u ovom meču. Na drugoj strani strelac je bio Sinani.

U duelu Betisa i Milana, pobednika nije bilo na stadionu "Benito Viljamarin", rezultat je bio 1:1 (1:0).

Lo Selso je doveo domaće u prednost u 12. minutu utakmice, da bi izjednačio Suso u 62. minutu. Domaći su držali loptu u svom posedu, ali je Milan bio nešto konkretniji. Remi možda i najrealniji rezultat.