LE (Grupe D, E, F): Iznenađenja u Napulju i Ajndhovenu, Sosijedad slavio u poslednjoj sekundi

Autor: Milovan Longinov
četvrtak 22.10.2020.
20:53

Odigrani su prvi mečevi prvog kola u grupama D, E i F.

Twitter/@PSV

Napoli je neprijatno iznenadio, baš kao i PSV, pošto su u Napulju i Ajndhovenu neočekivano slavili AZ Alkmar i Granada, dok je najviše golova palo u Poznanju gde je Benfika savladala Leh sa 4:2.

Pobede su ostvarili i Rendžersi, AZ Alkmar i Real Sosijedad, dok su PAOK i Zvezdin dželat Omonija podelili plen - 1:1.

Grupa D

Leh Poznanj - Benfika 2:4
Standard - Rendžers 0:2

Najviše golova večeras palo je u Poznanju, gde je Benfika davala golove, ali se i Leh uporno vraćao. Već u devetom minutu, Pici je iz penala pogodio za 0:1, ali je odgovor stigao već u 15. kada je Isak izjednačio na 1:1.

Benfika je u novo vođstvo došla u finišu prvog dela igre, kada je strelac bio Nunez.

Isak je svojim drugim golom u 49. minutu doneo novo izjednačenje, ali je Nunez uzvratio ponovo na isteku sata igre.

Nunez je svoj het-trik kompletirao u samom finišu meča za 2:4 i savršni start Žorža Žezusa u Ligi Evrope

U drugom meču ove grupe, Džerardov Glazgov Rendžers  je slavio u gostima protiv Standarda rezultatom 2:0. Tavernije je doneo vođstvo gostima iz penala u 19. minutu i bilo je neizvesno sve do samog kraja, kada je Ruf postavio konačnih 0:2.

Baner

Grupa E

PSV - Granada 1:2
PAOK - Omonija 1:1

Pravi spektakl gledali smo u Ajndhovenu, Mario Gece je postigaopogodak za vođstvo PSV u nadoknadi prvog dela igre, ali je napoluvremenu morao da izađe, najverovatnije zbog povrede.

Iako su bili autsajderi, Andalužani su uspeli da preokrenu, sjajni Horhe Molina, koji je letos stigao iz Hetafea, izjednačio je u 57. minutu, da bi u 66. Maćis preokrenuo na 1:2.

U Solunu, PAOK je ugostio Zvezdinog dželata Omoniju, koja je opet pokazala da nije lak protivnik nikome u Evropi. Omonija je povela u 16. minutu posle lepe akcije, Bautak je glavom zakucao za 0:1.

PAOK je uspeo da se vrati u 56. minutu, Murg je bio strelac, posle Švabove asistencije, ali je to je bilo.

Naš Andrija Živković je na terenu proveo 73. minuta i nije pomogao svom timu da dođe do tri boda.

baner

Grupa F

Napoli - AZ Alkmar 0:1
Rijeka - Real Sosijedad 0:1

Na papiru možda i najzanimljivija grupa, nije donela golova kolikoje na papiru obećavala.

Napoli je ugostio AZ Alkmar, a Đenaro Gatuzo je odlučio da izvede jak sastav, no, to nije pomoglo. U 57. minutu de Vit je doneo vođstvo gostima, da bi Gatuzo pokušao četvorostrukom promenom da promeni odnos na terenu, ali nije uspeo u tome. Holanđani su uspeli da upišu ogromna tri boda, a za Napolitance je ceo meč odigrao Nikola Maksimović.

U Rijeci, Real Sosijedad je pobedio u poslednjim trenucima meča, strelac je bio Jon. Prethodno je Baskima poništen jedan pogodak, ali u finišu nije bilo spasa.