LE (GRUPE C i D) - Ludilo Benfike sa igračem manje, Bejli nosi "Farmaceute" na leđima!

EPA-EFE/JOSE SENA GOULAO

Grupa C

Slavija - Nica 3:2
Hapoel B. Ševa - Leverkuzen 2:4

Slavija iz Praga je stigla do druge pobede u Ligi Evrope pošto je uspela da savlada Nicu na svom terenu. Bilo je 3:1 (2:1).

Već u 16. minutu Kuča je doveo domaće u prednost, da bi Guiri izjedačio u 33. minutu. Ipak, Sima je doneo novu prednost Slaviji deset minuta kasnije.

Sjajni Kuča je u 71. minutu postavio 3:1, a konačnih 3:2 postavlja Ndoje.

U drugom meču je takođe bilo veoma interesantno.

Videli smo šest golova, Leverkuzen je slavio sa 2:4. Bejli je u 5. minutu doveo goste u prednost, da bi domaći Hapoel Ber Ševa preokrenuo preko Akolastea koji je postigao dva gola. Prvi u 11. a drugi u 25. minutu.

Ipak, pred odlazak na odmor Dadia postiže autogol za izjednačenje.

Gosti bolji u nastavku, Bejli uspeva da pogodi u 75. minutu, a konačnih 2:4 postavlja Virc u 88. minutu utakmice.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Baner

Grupa D

Benfika - Rendžers 3:3
Leh - Standard 3:1

Derbi meč ovog kola Lige Evrope igrali su Benfika i Rendžers, a pobednika nije bilo.

Svašta se izdešavalo već u prvom poluvremenu, domaći su poveli preko Goldsona koji je postigao autogol, igrao se već 2. minut. Ipak, Otamendi dobija crveni karton u 19. minutu i od tada Rendžers preuzima inicijativu.

Postižu golove u 24. minutu preko Gonsalveša (autogol), a onda i minut kasnije preko Kamare za 1:2.

Morelos je postigao gol u 51. minutu utakmice za 1:3 i već tada je bilo mnogima jasnije ko će slaviti, ali se domaći nisu predali iako su igrali sa igračem manje, pa su preko Silve smanjili na  2:3.

Ispostavilo se da mnogi nisu bili u pravu, Benfika stiže do izjednačenja preko Nunjeza u nadoknadi.

I u drugom meču ove grupe je bilo golova, Leh je savladao Standard sa 3:1. Već posle 22 minuta je domaćin stigao do prednosti preko Skorasa u 14. i Išaka u 22. minutu.

Onda je Lestijen doneo gostima nadu da mogu do boljeg rezultata, ali se to nije desilo, Išak je postigao novi gol za konačnih 3:1.