LE (GRUPE A, B, J i K) - Arsenalovo buđenje u drugom poluvremenu, pobeda Zagrepčana!

četvrtak 05.11.2020.
22:55

Evo šta se dešavalo večeras u pomenutim grupama.

EPA-EFE/Neil Hall

Grupa A

Jang Bojs - CSKA Sofija 3:0
Roma - Kluž 5:0

Jang Bojs je stigao i do prve pobede u Ligi Evrope ove sezone pošto je slavio protiv ekipe CSKA iz Sofije rezulatom 3:0. Mambimbi je jedan od junaka, postigao je dva gola, prvi u 2. minutu, a drugi pola sata kasnije.

Ipak, između njih, gol postiže i Miralem Sulejmani, koji je postigao gol u 18. minutu meča.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Grupa B

Arsenal - Molde 4:1
Rapid Beč - Dandalk 4:3

Arsenal je uspeo nekako da preokrene protiv Moldea, iako mnogi nisu bili zadovoljni izdanjem "tobdžija" u prvom poluvremenu.

Elingsen je doveo goste u prednost u 22. minutu, imali su gosti dobru igru, ali su primili gol pred kraj prvog poluvremena. Tada je Haugen uspeo da pošalje loptu u svoju mrežu za izjednačenje.

U nastavku još jedan autogol, Sinian ga postiže, Arsenal je poveo sa 2:1, a na 3:1 povisio je Pepe u 69. minutu.

Konačnih 4:1 postavlja Vilok u 88. minutu.

baner

Grupa J

Ludogorec - Totenhem 1:3
Antverpen - LASK 0:1

U utakmici koja je odigrana u 18:55 ekipa Totenhema je uspela da savlada Ludogorec sa 1:3. Kejn je postigao vodeći gol za Murinjov tim, Moura je povisio na 0:2, a Kešeru je smanjio u 50. minutu. Konačnih 1:3 postavlja Lo Selso u 62. minutu.

U drugom meču ekipa LASK-a je uspela da stigne do druge pobede i to na gostovanju Antverpenu, gosti su slavili golom Egeštajna u 55. minutu utakmice. Završili su meč sa igračem manje pošto je Holand dobio drugi žuti karton.

Grupa K

Fejenord - CSKA 3:1
Dinamo Zagreb - Volfsberger 1:0

U prvih sat vremena igre u Roterdamu ekipe Fejenorda i CSKA iz Moskve nisu postigle niti jedan gol, da bi u poslednjih pola sata videli čak četiri gola.

Domaćin je uspeo da u roku od devet minuta postigne čak tri gola, Haps u 63. minutu je doneo prednost, Kokču je povisio na 2:0 u 71, da bi Gertruida postigao i treći gol za svoj tim minut kasnije.

Sve što su gosti uradili jeste gol u 80. minutu preko Senesija.

Dinamo iz Zagreba je stigao do prvog gola u Ligi Evrope, ali i do prve pobede.

Nakon crvenog kartona koji je dobio Taferne iz Volfsbergera u 45. minutu domaći su se osilili i krenuli ofanzivnije ka golu protivnika, da bi Atiemven postigao jedini gol u 76. minutu.