EPA-EFE/Svein Ove Ekornesvag

Grupa A

CSKA Sofija - Jang Bojs 0:1
21:00 Kluž - Roma

Ekipa Jang Bojsa je uspela da slavi na gostovanju u Bugarskoj, i ovom pobedom se približila drugom krugu takmičenja u Ligi Evrope.

Jedini gol na ovom meču postigao je Nsame u 34. minutu utakmice.

Gosti su bili daleko bolji rival, CSKA praktično nije ni pretio Jang Bojsu, pa sasvim zasluženo gosti odnose sva tri boda.

Inače, utakmica je odigrana po velikoj magli.

Standings provided by SofaScore LiveScore
    Grupa B

Molde - Arsenal 0:3
21:00 Dandalk - Rapid Beč

Ekipa Arsenala je uspela da slavi na gostovanju Moldeu u Norveškoj.

Izabranici Mikela Artete su došli u prednost golom Nikolasa Pepea u 50. minutu utakmice, odlično je primio loptu u kaznenom prostoru, šutirao i pogodio levi gornji ugao golmana domaćih za 0:1.

Izrađena akcija i u nastavku, već u 56. minutu Arsenal je poveo sa 0:2, Rajs  Nelson je bio taj koji je postigao gol nakon nekoliko odličnih dodavanja i asistencije sa desne strane.

Nije to bilo sve od Arsenala, uspeli su do kraja da postignu još jedan gol i to preko Baloguna u 83. minutu utakmice.

Arsenal je ovom pobedom rešio pitanje plasmana u narednu fazu.

Grupa G

Braga - Lester 3:3
AEK - Zorija 0:3

Braga i Lester su već viđeni u narednoj fazi, nakon današnjeg remija u Portugalu.

Golom Elmusratija domaćin je stigao do prednosti u 4. minutu, ali je na drugoj strani Barns uspeo da izjednači već u 9. minutu.

Paulinjo je doveo Bragu u novu prednost, igrao se 24. minut, a skoro do pred sam kraj je rezultat od 2:1 bio na snazi.

Tada je u 78. minutu Tomas uspeo da pogodi za 2:2, a domaćin je stigao do nove prednosti u nadoknadi vremena.

Franserđo je bio strelac ovog gola, a onda Džejmi Vardi uspeva da postigne gol u petom minutu nadoknade za plasman Lestera u šesnaestinu finala ovog takmičenja.

AEK je na svom terenu doživeo debakl i izgubio je šanse da se plasira u šesnaestinu finala. Skakov je dobio drugi žuti karton u 49. minutu, a onda je bio olakšan posao Zoriji.

Gromov, Kabajev i Jurčenko iz penala su postigli golove do kraja utakmice.