LE - Goleada u Trabzonu, Rijeci prvi bod

• 03. oktobar 2013.

• 21:02

Odigrano je još deset utakmica u drugom kolu grupne faze Lige Evrope a najinteresantnije je bili u Turskoj gde je Lacio u završnici susreta stigao do remija u duelu sa Trabzonom, dok je hrvatska Rijeka stigla do prvog boda u LE na "Kantridi". Legija našeg Miroslava Radovića upisala i drugi poraz.

Deset mečeva drugog kola grupne faze takmičenja u Ligi Evrope igralo se u terminu od 19 časova a najviše uzbuđenja navijači su mogli da vide u duelu Trabzonspora i Lacija.

Italijani su u kombinovanom sastavu gubili 3:1 do 84. minuta kada je Flokari stupio na scenu i postigao dva gola za dva minuta igre. Na taj način Lacijali su izbegli poraz i odneli važan bod iz Tabzona, dok je domaći tim propustio priliku da pobedom izbije na lidersku poziciju sa šest bodova.

Golove iz Trabzona pogledajte OVDE!

Klubovi srpskih fudbalera nisu večeras bili preterano uspešni pošto je Radovićeva Legija poražena rezultatom 1:0 od Apolona, a Gudeljev AZ Alkmar ispustio je tri boda protiv Vukićevog PAOK-a. U ekipi iz Soluna nije bilo srpskog fudbalera a Gudelj je za AZ Alkmar odigrao svih 90 minuta.

Milana Biševca nije bilo u sastavu Liona koji je na "Žerlanu" remizirao 1:1 sa Vitorijom Gimaraeš, a Marko Stanojević je sa klupe ispratio remi Šerifa u Norveškoj.

Hrvatska Rijeka je na "Kantridi" osvojila prvi bod u Ligi Evrope remijem sa ekipom Betisa. Pogodak Leona Benka bio je dovoljan da Riječani dođu do boda u drugom kolu grupne faze takmičenja.