LE - Goleada u Bernu, najubedljiviji Bordo, Atletiko i Napoli

• 20. septembar 2012.

• 21:03

Odigrane su prve utakmice ovosezonskog takmičenja u Ligi Evrope. Najviše uzbuđenja i golova viđeno u Bernu, u duelu Jang Bojsa i Liverpula. ''Redsi'' na kraju slavili rezultatom 5:3.

Grupa A

Predvođen Semjuelom Etoom, Anži je bio na pragu osvajanja sva tri boda na teškom gostovanju u Udinama, ali je golom Di Natalea u nadoknadi vremena domaćin ipak izvukao bod. Vodeći gol za goste postigao je Traore u finišu prvog poluvremena. U redovima domaćih Dušan Basta je priliku dobio u poslednjih pola sata igre.

Sjajan meč odigran je u Bernu, gde je Liverpul posle dosta uzbuđenja opravdao ulogu favorita, ostvarivši trijumf rezultatom 5:3. Počelo je nesvakidašnjim autogolom Ojale već u ćetvrtom minutu, kada je pored trojice svojih saigrača, u stilu protivničkog centarfora, udarcem glavom iznenadio svog golmana. Kasnije se iskupio i golom na drugoj strani, za izjednačenje na 2:2 početkom drrugog poluvremena.

Domaći tim je zatim poveo golom Saratea sa 3:2, ali je finiš u potpunosti pripao ekipi Brendana Rodžersa, koja giolovima Koutsa i Šelvija dva puta stiže do ubedljivog trijumfa na kraju.

Udineze – Anži 1:1
Di Natale 90' - Traore 45

Jang Bojs – Liverpul 3:5
Nucolo 39, Ojala 53, Sarate 63 - Ojala 4ag, Visdom 41, Kouts 67, Šelvi 74, 88.

Grupa B

Madridski Atletiko je i bez Falkaa lako došao do ubedljivog trijumfa u Tel Avivu protiv Hapoela, a češka Viktorija Plzenj je na svom terenu preokretom došla do bodova protiv portugalske Akademike.

Viktorija Plzenj – Akademika 3:1
Horvat 47, Duris 58, Rajtoral 80. - Eduardo 19.

Hapoel TA – Altetiko Madrid 0:3
Rodriges 37, Kosta 40, Garsija 63

Grupa C

Ekipa AEL-a koja je u kvalifikacijama za Ligu šampiona eliminisala Partizan, startovala je remijem bez golova protiv Menhengladbaha. Mnogo uzbudljivije bilo je u duelu Fenerbahčea i Marseja. Domaći su do šest minuta pre kraja imali vođstvo od 2:0, ali su u finišu to prokockali, pa francuski predstavnik ipak odnosi bod.

AEL Limasol – Menhengladbah 0:0

Fenerbahče – Marsej 2:2
Erkin Džaner 30, Aleks 57 - Valbuena 84', Aju 90'

Grupa D

Ekipa Bordoa ubedljivo je započela takmičenje u Ligui Evrope do koga je stigla iz mnogo sreće posle dvomeča sa Crvenom zvezdom. Večeras 4:0 protiv Briža, na čijem golu je stajao Bojan Jorgačević.

Njukasl nije mogao više od boda protiv portugalskog Maritima. Meč je završen bez golova.

Bordo – Klub Briž 4:0
Sane 13, Gufran 27, Engels 46ag, Maranž 67

Maritimo – Njukasl 0:0

Grupa E

Dva neizvesna meča u Grupi E, a najveću korist izvukao je Kopenhagen, koji je jedini stigao do tri boda, posle velike borbe sa norveškim Moldeom.

Štitgart na svom terenu nije uspeo da savlada Steauu, čak je u finišu morao da se bori za jedan bod, koji mu je doneo Nidermejer.

Kopenhagen – Molde 2:1
Klaudemir 20, Kornelijus 74 - Dijuf 46

VfB Štutgart – Steaua 2:2
Ibišević 5, Nidermejer 85' - Kipčiju 6, Rusesku 80'(pen)

Grupa F

Napoli je, pre svega zahvaljujući sjajnom Vargasu, koji je postigao het-trik lako izašao na kraj sa švedskim Stokholmom, a tri boda na svom terenu osvojio je i ukrajinski Dnjipro u duelu sa PSV-om.

Dnjipro – PSV Ajndhoven 2:0