LE - Eriksen probio led i srušio Ludogorec, Duća i drugovi poraženi u predgrađu Madrida!

Sporting ubedljiv, pobeda i za "Rudare".

EPA-EFE/VASSIL DONEV

Ludogorec - Inter Milan 0:2 (0:0)

Fudbaleri Intera slavili su u Razgradu protiv ekipe Ludogoreca.

Konte je blago pomešao karte, prvi su pripretili njegovi puleni, sredinom prvog poluvremena je Iliev odbranio pokušaj Biragija.

Na samom startu drugog dela, Sančez u sjajnoj prilici, ali pogađa stativu.

Kristijan Eriksen je sjajno šutirao sa ivice kaznenog prostora u 63. minutu, ali je Iliev još jednom izvrsno intervenisao.

Ipak, u 71. minutu golman Ludogoreca nemoćan, snažan i precizan šut Eriksena, koji tako postiže svoj prvi gol u dresu Intera.

Mogao je i do drugog pogotka, ali je samo dva minuta kasnije pogodio prečku.

Duboko u nadoknadi gosti otklanjaju sve dileme, Lukaku pogađa sa kreča za 2:0.

Hetafe - Ajaks 2:0 (1:0)

Ajaks je minule sezone bio na pragu finala Lige šampiona, sada su na ivici ambisa u Ligi Evrope i to u 1/16 finala.

Poraženi su Dušan Tadić i drugovi na stadionu "Alfonso Perez" od Hetafea, gol odluke pao je krajem prvog poluvremena.

Igrao se 38. minut kada su fudbaleri domaćeg sastava odigrali odličnu akciju nakon prekida, Dejverson je na kraju zatresao mrežu iza Varele.

Sve je bilo jasno kada je u nadoknadi gol za domaćina postigao i bivši igrač Čelsija i Njukasla Kenedi.

Dušan Tadić je proveo svih 90 minuta na terenu sa kapitenskom trakom, ali nije uspeo da pomogne "Kopljanici" da stignu do pozitivnog rezultata.

Sporting Lisabon - Bašakšehir 3:1 (2:0)

Lisabonski Sporting je ubedljivo slavio na svom terenu protiv Bašakšehira.

Poveli su već u trećem minutu preko Koatesa, da bi prednost duplirali u finišu prvog dela igre, strelac je bio Šporar.

Sa 2:0 se otišlo na odmor, da bi nakon šest minuta igre u drugom delu Vijeto povisio na 3:0.

Gosti uspevaju da dođu do pogotka koji im ostavlja šanse za plasman u narednu fazu, Edin Višća je bio precizan sa kreča.

Danijel Aleksić je u finišu dobio šansu u sastavu iz Istanbula, ali nije uspeo da se upiše u listu strelaca.

Šahtjor - Benfika 2:1 (0:0)

Mirno prvo poluvreme u Harkovu na stadionu Metalitsta, da bi nakon 11 minuta igre u drugom delu "Rudari" stigli do prednosti.

Strelac je bio Alan Patrik, na asistenciju Marlosa.

Ipak, penal za "Orlove" samo 11 minuta kasnije, koji u gol pretvara Pici, 1:1.

Nije dugo taj rezultat ostao na snazi, već u 72. minutu Kovalenko vraća prednost ekipi Šahtjora i postavlja konačan rezultat.

Hetafe - Ajaks 2:0
Ludogorec - Inter Milan 0:2
Šahtjor - Benfika 2:1
Sporting Lisabon - Bašakšehir 3:1

Šta je Mančester uradio u Brižu i kako je Kostić sa Ajntrahtom srušio "bikove", saznajte OVDE.