LE - 'Eksplozija' u Tbilisiju!

• 22. avgust 2013.

• 19:53

Odigrane su još četiri utakmice plej-of runde kvalifikacija za Ligu Evrope a najubedljivija je bila ekipa Totenhema koja je "petardom" tukla po Dinamu iz Tbilisija. Betis i Ajntraht pobedama u gostima na pragu grupne faze LE, Kuban savladao Fejnord.

Šampion Gruzije osetio je snagu ekipe Andrea Viljaša Boaša na svojoj koži pošto su Sparsi u prvom susretu plej-of runde kvalifikacija za LE razmontirali Dinamo u Tbilisiju.

Predvođeni raspoloženim Soldadom, koji je nastavio golgeterski niz, "Pevci" su slavili rezultatom 5:0 u prestonici Gruzije i tako poslali poruku omladincima svog kluba da počnu da se spremaju za revanš u Londonu.

Dinamo je načet u 12. minutu od strane Taunsenda a do poluvremena je isti igrač asistirao Paulinju za vođstvo "Pevaca" od 2:0.

U drugom delu meča raspucao se Soldado pa je u roku od deset minuta postigao dva gola a između dva pogotka Španca u listu strelaca upisao se i Rouz za konačnih 5:0.

Golove sa meča u Tbilisiju pogledajte OVDE!

Predstavnici "liga petice" bili su uspešni na gostovanjima jer je i Betis slavio na gostovanju Jablonecu kao i Ajntraht iz Frankfurta.

Iznenađenjem se, donekle, može smatrati poraz Fejnorda u Kubanu gde je domaći tim slavio minimalnim rezultatom.