LE - Drugi vezani Murinjov poraz, Sasuolo razbio Atletik Bilbao, Srbi polovični!

• Autor: Milovan Longinov

• 15. septembar 2016.

• 20:53

Mančester junajted je doživeo poraz na startu LE u Roterdamu od Fejnorda, Sasuolo je razbio Atletik Bilbao sa 3:0, Roma je odigrala samo 1:1 sa Plzenom.

Menadžer Junajteda Žoze Murinjo odlučio je da napravi čak osam izmena u startnoj postavi u odnosu na gradski derbi sa Mančester sitijem, ali je Fejnord slavio rezultatom 1:0, a jedini pogodak pogledajte OVDE.

Od igrača koji su počeli taj meč, i danas su u startnoj postavi bili De Hea, Baji i Pol Pogba, dok su umesto Valensije, Blinda, Šoa, Felainija, Lingarda, Runija, Mihtarijana i Ibrahimovića igrali - Darmijan, Smoling, Roho, Šnajderlin, Erera, Mata, Marsijal i Rašford.

Međutim, Junajted ni ovaj put nije pružio dovoljno dobru partiju, gosti su se mučili i teško su pronalazili put do opasne zone ispred gola koju predvodi Đovani van Bronhorst.

Murinjo je u drugom poluvremenu, u 63. minutu odlučio da u potpunosti promeni napadačku liniju pošto su Matu, Marsijala i Rašforda zamenili Depaj, Jang i Ibrahimović.

U 79. minutu usledila je prava erupcija oduševljenja domaćih navijača, posle akcije po desnoj strani, Jorgensen je poslao prelepu povratnu za Vilhenu, a ovaj pogodio donji desni ugao i matirao De Heu za 1:0 što se na kraju ispostavilo kao konačan rezultat.

Sasuolo,
koji je eliminisao Crvenu zvezdu u plej ofu, deklasirao je španski Atletik Bilbao. Italijani su golovima Lirole u 60, Defrela u 75. i Politana u 82. minutu rezultatom 3:0 razbili tim iz Baskije.

Sasuolo

Drugi italijanski tim - Roma, nije uspeo da dođe do tri boda na gostovanju ekipi Plzenja. Peroti je sa bele tačke doneo prednost Rimljanima, ali je Bakoš već u 11 minutu postavio konačnih 1:1.

Srpski fudbaleri večeras su zabeležili polovične rezultate, Predrag Rajković nije uspeo da sačuva mrežu Makabi Tel Aviva u porazu od favorizovanog Zenita.

Izraelski tim je vodio rezultatom 3:1 golovima Medunjanina u 26. i 70. i Kjartansona u 50. minutu, ali je za Zenit pogodio prov Kokorin u 77. minutu, a potom nakon što je kod domaćih isključen Dasa, Mak i Đulijano su najpre pogodili tza 3:3, da bi Crnogorac Đorđević u poslednjim sekundama pogodio za 3:4.

Nemanja Maksimović
je ponovo heroj Astane, on je u nadoknadi prvog poluvremena postigao pogodak sa 25 metara za kazahstanski tim, ali to nije bilo dovoljno da se izbegne poraz od APOELA u drugom poluvremenu - 2:1.

Pored njega, za Astanu je svih 90 minuta odigrao i Đorđe Despotović.

U okršaju između Miralema Sulejmanija i Luke Milovojevića, slavio je bivši igrač Crvene zvezde. Njegov Olimpijakos je u gostima savladao Jang Bojs rezultatom 1:0, a jedini pogodak na meču postigao je Esteban Kambijaso u 42- minutu. I Sulejmani i Milivojević odigrali su po 90 minuta za svoje timove.