LE: Dominacija Španaca, Sporting kao ''uljez''

• 05. april 2012.

• 23:04

Sva tri španska predstavnika u četvrtfinalu Lige Evrope izborila su plasman u polufinale ovog takmičenja. Večeras najubedljivija Valensija, Bilbao sačuvao prednost iz Gelzenkirhena, Atletiko opet pobedio Hanover. Četvrta ekipa u polufinalu je portugalski Sporting, koji je eliminisao Metalist iz Ukrajine.

Fudbaleri Valensije večeras su na Mestalji ubedljivo savladali holandski AZ Alkmar rezultatom 4:0 i tako izborili plasman među četiri najbolje ekipe u Ligi Evrope.

Obzirom da je AZ dobio prvi meč sa 2:1 španskom timu bila je dovoljna i minimalna pobeda bez primljenog gola, ali je tim sa Mestalje večeras dominirao i lako stigao do plasmana u polufinale.

Seriju golova započeo je Rami, koji je u 15. i 17. minutu već doneo osetnu prednost domaćima. Kada je Alba u 56. minutu postigao i treći gol, bilo je jasno da se Holanđani opraptaju od ovog takmičenja, a Pablo je u 80. minutu samo potvrdio trijumf Valensije - 4:0.

Madridski Atletiko je slavio i u Hanoveru protiv istoimenog bundesligaša rezultatom 2:1. Svi golovi su postignuti u drugom poluvremenu.

Adrijan je u 63. minutu doveo Madriđane u vođstvo, izjednačio je Dijuf u 81. minutu, a novu pobedu ''Jorgandžijama'' doneo je Falkao u 87. minutu.

Bilbao je najveći deo posla protiv Šalkea odradio već u prvoj utakmici u Gelzenkirhenu, pa mu je večeras na svom ''San Mamesu'' ostalo samo da potvrdi plasman u polufinale.

To se i dogodilo, iako je Šalke dva puta vodio večeras. Na kraju 2:2, a Baskijci ukupnim rezultatom 6:4 idu među četiri najbolje ekipe.

Nadu Šalkeu dao je vodeći gol Huntelara u 29. minutu, izjednačio je Gomez u 41. minutu. Gosti ponovo vode od 52. minuta, strelac je Raul, a samo tri minuta kasnije Susaeta postavlja konačnih 2:2.

Neizvesno je bilo u Harkovu, a Sporting je remijem protiv domaćeg Metalista rezultatom 1:1 overio plasman u polufinale.