• 03. oktobar 2013.

• 23:03

Nakon dva odigrana kola u grupama A, B i C u Ligi Evrope tri tima izdvojila su se na liderskim pozicijama, dok je za pojedine evropsko proleće već postalo "nemoguća misija".

LE - Dinamu presela Sofija,
Kompletirani su svi mečevi drugog kola grupne faze Lige Evrope a večeras je u grupama A, B i C, došlo do izdvajanja klubova koji su već posle dve utakmice zaseli na liderske pozicije.

U grupi "A" ekipa Mihaela Laudrupa savladala je Sent Galen na "Liberti Stadionu", čime je materijalizovala ubedljiv trijumf na startu takmičenja protiv Valensije. Sent Galen je večeras mogao do vođstva u Kardifu ali je Karanović promašio penal u 15. minutu.

Prvi deo meča završen je bez golova, a onda je Ratlidž u 52. minutu (gol pogledajte OVDE) doneo trijumf Svonsiju i stopostotni učinak posle dva kola. Valensija i Sent Galen u narednom kolu će se boriti za drugu poziciju a Velšani bi pobedom nad Kubanom sasvim izvesno kaparisali mesto u eliminacionoj fazi takmičenja.

Grupa "A"
Svonsi - Sent Galen 1:0 (52' Ratlidž)
Kuban - Valensija 0:2 (73' Alkaser, 81' Feguli)

Mečevi grupe "B" bili su posebno interesantni fudbalerima naših najvećih klubova koji su na TV-u mogli da prate kako Ludogorec i Černomorec nastupaju u grupnoj fazi Lige Evrope.

Partizanov protivnik iz kvalifikacija za Ligu šampiona ponizio je još jednog bivšeg člana jugoslovenske četvorke. Večeras je u Sofiji Dinamo iz Zagreba prošao mnogo gore nego šampion Srbije.

Bugari su na neutralnom terenu slavili rezultatom 3:0, pa posle dva meča imaju šest osvojenih bodova i otvoren put ka plasmanu u eliminacionu fazu takmičenja. Prliku da potvrde dominaciju u grupi "B" 'Brazilci' iz "Lude Šume" imaće na gostovanju Černomorecu u Odesi.

Protivnik Crvene zvezde iz trećeg kola kvalifikacija za LE poražen je na svom terenu od ekipe PSV-a koja je tako ispravila "kiks" sa "Filips Arene" iz prvog kola.

Grupa "B"

Ludogorec - Dinamo Zagreb 3:0 (12' Žuninjo, 34' Misidjan, 61' Djakov)
Černomorec - PSV 0:2 (13' Depaj, 88' Jozefzon)

Na krajnjem severu kontinenta Salcburg i Standard iz Liježa uspeli su da se vrate neporaženi sa gostovanja skandinavskim timovima.

Austrijski tim slavio je na gostovanju Esbjergu rezultatom 2:1, dok je Standard remizirao sa Elfsborgom 1:1.