LE - Debakl Napolija, Oskar za miran san ''Plavaca''

• 14. februar 2013.

• 21:05

Prvo veliko iznenađenje u mečevima šesnaestine finala Lige Evrope dogodilo se u Napulju, gde je češka Viktorija Plzenj deklasirala domaći Napoli. Čelsi gostovao u Pragu i trijumfovao u finišu, dok je Benfika istim rezultatom slavila u Leverkuzenu. Levante ubedljiv protiv Olimpijakosa...

Posle pobeda ruskih predstavnika, Anžija i Zenita, u prvim mečevima šesnaestine finala Lige Evrope, najviše pažnje privukao je zatim ubedljiv poraz Napolija na svom terenu protiv češke Viktorije Plzenj - 0:3!

Darida je u 28. minutu doneo prednost gostima, a na startu drugog poluvremena priliku je u ekipi Napolija dobio i Marek Hamšik.

Međutim, njegov ulazak nije mnogo promenio igru Napolitanaca. Rajtoral je u 79. minutu duplirao prednost Viktorije, a konačnih 0-3 postavio je Tekl u poslednjim trenucima meča.

Posle ovakvog epiloga pod Vezuvom, teško je očekivati da Napoli može da izbegne eliminaciju u šesnaestini finala.

Za razliku od Napolija, Čelsi je kao gost bio uspešan protiv predstavnika Češke, ekipe Sparte iz Praga. Golom Oskara (pogledajte ga OVDE), posle sjajne saradnje sa Azarom, ''Plavci'' su slavili sa 1:0, pa mirno dočekuju revanš na ''Stamford Bridžu''. Bane Ivanović bio je u startnoj postavi i odigrao je svih 90 minuta na poziciji štopera.

Od ostalih mečeva koji su počeli u 19 časova, pažnju je privukao ubedljiv poraz Olimpijakosa na gostovanju Levanteu - 3:0, dok je Fenerbahče praktično ceo meč igrao bez isključenog Meireleša u Belorusiji, ali je ipak ostao neporažen - 0:0.

Ljubomir Fejsa je odigrao svih 90 minuta u redovima Olimpijakosa, kao i Nemanja Matić, koji je bio akter trijumfa Benfike u Leverkuzenu. Jedini gol za portugalski tim postigao je Oskar Kardoso u 61. minutu.