utorak 12.02.2019.
20:48

Očekuje nas vrlo interesantan revanš.

EPA-EFE/ERDEM SAHIN

U prvoj utakmici druge runde Lige Evrope, fudbaleri Fenerbahčea ostvarili su pobedu nad Zenitom od 1:0 na svom terenu.

Turci su na veoma dobar način otvorili meč, imali terensku inicijativu i prvi pripretili preko Isle, da bi vrlo ubrzo poveli.

Nije stao Fener ni nakon toga, Lunev je morao da spašava svoj tim kada je u dva navrata branio udarce Elmasa.

U 43. minutu, Zenit je mogao da stigne do izjednačenja praktično niz čega kada je Topal srušio Driusija u svom kaznenom prostoru, pa je sudija pokazao na belu tačku.

Mak je minut kansije oprobao sreću sa penala, ali je sjajni Tekin osujetio njegov pokušaj i odbranio udarac.

Drugo poluvreme donelo nam je nešto drugačije izdanje dva tima, međutim i pored blage inicijative Rusa, Fenerbahče je imao nekoliko vrlo zanimljivih pokušaja preko Slimanija, Elmasa i Valbuene.

Poslednjih pola sata gosti su krenuli u još veću ofanzivu, posle pokušaja Rakitskog i Dzjuba je mogao da donese poravnanje, no još jednom se istakao Tekin, pa promene rezultata nije bilo.

Srpski internacionalac Branislav Ivanović odigrao je čitav meč za Zenit.

Revanš meč u Sant Petersburgu igraće se narednog četvrtka.