LE - Bajer 'torpedovan', Srbi poneli remi iz Praga

četvrtak 10.03.2016.
23:00

Fudbaleri Viljareala i Atletik Bilbaoa stekli su prednost pred revanš susrete osmine finala Lige Evrope, dok je srpski Lacio iz Praga poneo remi uz postignut pogodak.

Beta/AP Photo/Alberto Saiz

Španski klubovi koji su se domogli plasmana u osminu finala Lige Evrope u potpunosti mogu da budu zadovoljni učinkom u prvim mečevima ove faze takmičenja pošto su svi osim Valensije stekli prednost ili osigurali aktivan rezultat pred revanše.

Ranije danas Sevilja je u Bazelu odigrala bez golova, dok su Viljareal i Atletik Bilbao ostvarili pobede.

"Žuta Podmornica" je na "El Madrigalu" savladala Bajer Leverkuzen rezultatom 2:0 (1:0) golovima Sedrika Bakambua.

Domaći su poveli u ranoj fazi utakmice nakon što je Roberto Soldado asistirao a Sedrik Bakambu pogodio mrežu Bernda Lena. Drugi gol na meču Viljareal je postigao u devetom minutu nastavka kada je Suarez asistirao a Bakambu drugi put matirao "Farmaceute".

Okršaj španskih klubova na "San Mamesu" pripao je Atletik Bilbaou koji je golom Raula Garsije stekao minimalnu prednost pred revanš sa Valensijom.

Jedini remi na mečevima koji su igrani u terminu od 21.05 viđen je u Pragu gde su snage odmerili Sparta i Lacio.

Domaćin je poveo golom Martina Frideka u 13. minutu, a remi je režirao Marko Parolo golom u 38. minutu prvog dela igre.

Srpski internacionalci Milan Biševac i Sergej Milinković-Savić odigrali su svih 90 minuta u duelu sa Spartom, a Dušan Basta se vratio na teren posle povrede i odigrao drugo poluvreme.

Revanš susreti su na programu za nedelju dana.