23:02

Završene su sve utakmice prve faze 1/16 finala Lige Evrope.

Beta/AP Photo/Andres Kudacki

U vreme kada je igrao meč između Partizana i Viktorije Plzenj u Beogradu, održano je još šest megdana širom Evrope.

Najbolji rezultat od svih ostvario je madridski Atletiko na gostovanju u Kopenhagenu, slaviviši sa ubedljivih 4:1.

Viktor Fišer
je doveo domaći tim u vođstvo u 15. minutu utakmice, ali je ona potrajala tek pet-šest minuta. Saul Nigez je poravnao na asistenciju Grizmana, a do poluvremena 'jorgandžije' preokreću rezultat u svoju korist zahvaljujući Kevinu Gameiru. U nastavku još dva gola u mreži Danaca, Grizman i Vitolo su bili strelci.

Potencijalni reprezentativac Andrija Pavlović je odigrao poslednjih dvadesetak minuta, imao je jednu kolosalnu priliku da smanji na 2:4, nije je iskoristio.

RB Lajpcig je pobedom u Napoliju jednom nogom zakoračio u 1/8 finala.

Napolianci su poveli preko Unasa početkom drugog poluvremena, ali su Timo Verner i Bruma režirali preokret i utakmica je završena rezultatom 1:3.

Poražen je još jedan italijanski predstavnik, Steaua je 'minimalcem' tukla Lacio u Bukureštu. Francuz Goher je doneo pobedu Rumunima, dao je jedini gol na utakmici posle pola sata igre.

Sergej Milinković-Savić je odigrao ceo meč, zaradio je žuti karton samo što je počeo duel.

'Minialac' kod kuće upisao je i Seltik protiv Zenita, MekGregor je doneo pobedu šampionu Škotske u 78. minutu.

Kapiten reprezentacije Srbije Branislav Ivanović je meč odgledao sa klupe za rezerve.

Olimpik iz Liona je napravio veliki korak ka narednoj rundi, 'lavovi' su pred svojom publikom savladali Viljareal sa 3:1.

Ndombele
i Fekir su postigli pra dva gola za domaće početkom drugog poluvremena, Fornals je smanjio na 2:1 u 63. minutu, a konačan rezultat postavlja Memfis Depaj desetak minuta pre kraja.

Isti rezultat kao na stadionu JNA bio je i u Atini na stadionu 'Spiros Luis', gde je AEK ugostio Dinamo Kijev.

Ukrajinci su poveli golom Cigankova u 19. minutu, Atinjane je poraza spasio Albanac srpskih korena Ajdarević deset minuta pre kraja, minut pošto je ušao u igru sa klupe, i pogodio za konačnih 1:1.

Rezultati utakmica 1/16 finala Lige Evrope koje su počele u 21:05

Partizan - Viktorija Plzen 1:1
Kopenhagen - Atletiko Madrid 1:4
Napoli - RB Lajpcig 1:3
Seltik - Zenit 1:0
Olimpik Lion - Viljareal 3:1
Steaua - Lacio 1:0
AEK - Dinamo Kijev 1:1