LE - Arsenalovo buđenje u Milanu, Dortmund i CSKA u problemu, Atletiko rutinski!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 08. mart 2018.

• 20:58

Zanimljive utakmice osmine finala Lige Evrope, pobede Atletika, Arsenala, Liona i Salcburga. Nepravda u Dortmundu.

Atletiko Madrid je nekako rutinski odigrao protiv Lokomotive iz Moskve, ekipe koja je trenutno prvoplasirana u ruskom šampionatu. Ekipa Dijega Simeonea je na kraju uspela da slavi sa 3:0.

Dobro su počeli meč fudbaleri Lokomotive, bili su ravnopravan protivnik Atletiko Madridu sve do 21. minuta kada je Koke pripretio, a Giljerme odbranio.

Samo minut nakon toga, gol u mreži Giljermea, i to kakav. Opalio je sa 30-ak metara Saul Nigez, postigao golčinu, Atletiko je stigao do željenog vođstva u 22. minutu utakmice.

Samo što je počelo drugo poluvreme, Atletiko Madrid je poveo sa 2:0. Grizman je dobio upotrebljivu loptu sa leve strane, šutirao, ali je njegov udarac odbranio Giljerme. Ipak, odbio je loptu samo do Košte koji postiže novi gol u dresu Atletiko Madrida za prednost od 2:0.

Nije to bilo sve što se tiče golova na današnjem meču, Atletiko je postigao još jedan i to pred sam kraj, Huanfran je prošao po desnoj strani, uposlio Kokea koji postavlja konačnih 3:0.

CSKA je na svom terenu poražen od ekipe Liona sa 0:1 u jednoj interesantnoj utakmici gde su obe ekipe mogle do pobede.

Domaći su imali odličnu šansu preko Muse u 13. minutu, a isti igrač je morao bolje da reaguje i u 17. minutu, bile su to dve odlične šanse za CSKA. Sa druge strane, pretio je Ouar, ali je njegov udarac odbranio Igor Akinfejev.

Do kraja poluvremena CSKA je imao još jednu šansu, ovoga puta preko Golovina, ali je njegov udarac zaustavio Lopes.

U nastavku nešto konkretniji Lion, a zanimljivo da su pretili iz prekida, prvo je Depaj bio veoma blizu nakon slobodnog udarca, da bi u 38. minutu viđen gol nakon loše intervencije odbrane CSKA. Akinfejev je krenuo u prazno, odbrana nije sačuvala Marsela koji postiže gol glavom iz neposredne blizine za 0:1.

Depaj je mogao da povisi rezultat do kraja, ali promene rezultata nije bilo.

Interesantno je bilo u duelu Borusije i Salcburga, a u prvom poluvremenu golova nije bilo. Ipak, u drugom ih je bilo, Salcburg je uspeo da za 6 minuta postigne 2 gola, prvi iz veoma, veoma diskutabilno dosuđenog penala koji je realizovao Beriša, a drugi gol je pao nakon lošeg dodavanja na sredini terena fudbalera Borusije i loše reakcije odbrane, ponovo je Beriša bio strelac.

Ipak, domaći se ne predaju, neće ići sa belom zastavicom u Austriju, Šurle je uspeo da smanji rezultat na asistenciju Pulišića u 62. minutu utakmice.

Utakmica koja je privukla najviše pažnje među gledaocima bila je utakmica Milana i Arsenala, a kao pobednici su izašli gosti. Prekinuli su seriju Milana, uspeli da slave na kraju sa 0:2.

Arsenal je bio bolji rival na današnjem meču, prvo su imali šansu preko Vilšira, a u 15. minutu je viđen gol, Mihtarijan je dobio loptu od Ozila, Donaruma nije mogao ništa, Vengerov tim je stigao do veoma bitnog gola.

Čembers je pokušao pred kraj poluvremena, ali je Donaruma odlično intervenisao, da bi dobru šansu imao Bonući za Milan u 44. minutu, ali ni on nije uspeo da postigne gol. Najbolju šansu u prvom poluvremenu pored golova imao je Henrik Mihtarijan koji je pogodio prečku u 2. minutu nadoknade.

Nije to još uvek bio kraj poluvremena, na odmor se otišlo uz prednost Arsenala od 0:2.

Mesut Ozil je maestralno proigrao Remzija u 4. minutu nadoknade, Velšanin je izbio 1 na 1 sa Donarumom, zaobišao ga je i postigao lagan gol za veliku prednost Arsenala.

Dosta mirnija situacija u drugom delu, Venger je umirio strasti, a Arsenal je stigao do veoma bitne pobede, pobede koja im mnogo znači pred nastavak sezone.

Milan - Arsenal 0:2
Atletiko Madrid - Lokomotiva 3:0
Borusija Dortmund - Salcburg 1:2
CSKA - Lion 0:1