LE - Arsenal srušio Karletovu vojsku, Valensija do velike prednosti u španskom derbiju!

• Autor: Nikola Miloradović

• 11. april 2019.

• 22:55

U okviru četvrtfinala Lige Evrope, Arsenal je ugostio Napoli, dok je Valensija gostovala Viljarealu.

Fudbaleri Arsenala dočekali su italijanski Napoli u derbiju četvrtfinala, domaćin je slavio na "Emirejtsu" sa 2:0 (2:0).

Poveli su u 15. minutu, strelac je bio Eron Remzi.

Sjajna akcija "Tobdžija", na kraju je Mejtland-Najls poslao povratni pas ka Remziju, da bi Velšanin savladao Mereta za 1:0.

Samo 10 minuta kasnije, Toreira se odlučio da oproba svoj udarac sa ivice kaznenog prostora, lopta je na putu ka golu pogodila Kulibalija, promenila smer i odsela u mreži gostiju, 2:0 za Arsenal.

U 39. minutu nova šansa za četu Unaja Emerija, Obamejang je jako dobro šutirao iz kaznenog prostora rivala, ali je Meret sjajno intervenisao.

Usledila je najbolja prilika za Napoli u prvom poluvremenu, igrao se poslednji minut, Insinje je tukao iz dobre pozicije, ali preko gola domaće sastava.

Otišlo se na odmor, da bi nakon samo par minuta igre u nastavku Napoli došao do gola, ali se ispostavilo da je Insinje bio u ofsajdu, pa je ostalo 2:0.

Dve velike šanse za Arsenal u samo minut, najpre je Meret sjajno odbranio pokušaj Remzija u 59. minutu, da bi potom Monreal nakon centaršuta iz kornera glavom loptu poslao tik preko prečke.

Meret potom ponovo maestralno čuva mrežu, ovoga puta nakon pokušaja Mejtland-Najlsa, da bi samo dva minuta kasnije Zjelinski propustio izglednu priliku na drugoj strani.

Mogao je Arsenal do trećeg gola, Remzi je propustio dobru priliku u 81. minutu, da bi Obamejang iz solidne situacije tukao pored gola Napolija.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Arsenal ima lepu prednost pred revanš na "San Paolu".

Pablo Fornals Dani Pareho Viljareal Valensija

Viljareal je ugostio Valensiju u španskom derbiju četvrtfinala, gosti su ubedljivo slavili sa 1:3 (1:1) i tako imaju veliku prednost pred revanš na "Mestalji".

Igrao se šesti minuta kada je Viljareal skrivio penal, odgovornost je preuzeo Pareho, golman Viljareala je odlično odbranio njegov pokušaj sa kreča, ali je na odbitak naleteo Guedeš, koji donosi prednost "Slepim miševima".

Viljareal do izjednačenja dolazi u 36. minutu, još jedan penal, ovoga puta za domaćina.

Odgovornost je preuzeo iskusni Santi Kazorla, koji je matirao Neta za 1:1.

Imao je Đerar Moreno šansu do kraja prvog dela da preokrene rezultat, ali je Neto sjajno reagovao u situaciji jedan na jedan sa napadačem domaće ekipe.

Otišlo se na odmor sa 1:1, da bi u nastavku dve dobre prilike za Viljareal imao talentovani Čukvueze.

U samo jednom minutu je u dva navrata pripretio gostima, ali je oba puta Neto uspeo da ga zaustavi.

Kada je delovalo da će remi ostati na snazi do kraja, u prvom minutu nadoknade Vas donosi prednost gostima.
Samo dva minuta kasnije, potpuni šok na stadionu "De la keramika", Guedeš postiže drugi pogodak na utakmici za konačnih 1:3.