LE - Alenova glupost skupo koštala Olimpijakos, Nikolić sačuvao gol Bazela i eliminisao Kostića!

četvrtak 06.08.2020.
23:00

Svoje minute večeras je dobio i Lazar Ranđelović.

EPA-EFE/GEORGIOS KEFALAS

Fudbaleri Bazela obezbedili su plasman u četvrtfinale Lige Evrope pošto su nakon pobede u Nemačkoj 3:0 savladali Ajntraht i na domaćem terenu 1:0.

Švajcarci su u prvom poluvremenu propustili dve šanse koje je imao Vidmer, da bi ekipa iz Frankfurta preuzela inicijativu u drugom poluvremenu.

Prvo je ponovo zapretio Vidmer, potom su na drugoj strani odgovorili Da Kosta i Kor, ali je u 88. minutu Fabijan Fraj rešio sudbinu "orlova" kada je postigao pobedonosni gol.

Golman švajcarske ekipe Đorđe Nikolić je tako sačuvao svoju mrežu, dok je Filip Kostić sa druge strane proveo na terenu čitav meč.

Bazel će se u narednoj rundi sastati sa Šahtjorom.

Baner Liga Sampiona

U veoma uzbudljivom meču u Vulverhemptonu, domaća ekipa je minimalnim rezultatom savladala Olimpijakos sa 1:0 i tako prošla dalje nakon 1:1 u prvoj utakmici u Pireju.

"Vukovi" su stigli do vođstva već u devetom minutu kada je Raul Himenez bio precizan sa penala koji je napravio golman Alen nakon velike greške.

Imali su Grci odgovor u 29. minutu, ali je pogodak Kamare bio poništen zbog ofsajda nakon pregledanog VAR snimka.

Krenuo je Olimpijakos u drugom poluvremenu na sve ili ništa, od samog starta je u igru ušao i mladi reprezentativac Srbije Lazar Ranđelović koji je i pored nekoliko prilika domaće ekipe, uneo dosta živosti u ekipu iz Pireja.

U poslednjih pola sata meča ređale su se šanse Grka, pokušavali su redom El Arabi, Giljerme i Koka, ali se tom prilikom istakao reprezentativac Portugala na golu "vukova" koji je sačuvao svoju mrežu do kraja susreta.

Vulverhempton u četvrtfinalu čeka Sevilja koja je ranije danas eliminisala Romu.