LE - Ajntraht na srpski pogon preskočio Šahtjor, Arsenal se spasio bruke, Banetov Zenit ide dalje!

četvrtak 21.02.2019.
20:49

"Domaćinsko" veče u Ligi Evrope, "srpski" BATE nije mogao do velikog iznenađenja.

EPA-EFE/ARMANDO BABANI

U terminu od 18.55, danas je odigrano osam utakmica druge runde takmičenja u Ligi Evrope.

Ajntraht je na svom terenu uspeo da savlada Šahtjor sa 4:1 i tako obezbedi plasman u narednu rundu takmičenja. Poveli su Nemci golom Luke Jovića u 23. minutu, a prednost je duplirao Haler sa penala četiri minuta kasnije. Smanjio je Moraes u 64. minutu, ali je svaku dilemu oko pitanja pobednika otklonio isti igrač u 80. minutu meča kada je asistent bio Filip Kostić. Asistent je bio i Gaćinović koji je dodao Rebiću za pogodam u 88. minutu.

Arsenal je ubedljivim trijumfom eliminisao BATE Borisov za koji su nastupili srpski internacionalci Milić, Filipović i Simović), u Londonu je bilo 3:0 za domaćina. Povele su "Tobdžije" autogolom Volkova u četvrtom minutu, a na 2:0 povisio je Mustafi u 39. Konačan rezultat postavio je Sokratis u 60. minutu susreta.

Dinamo je takođe ubedljivo slavio u Zagrebu gde je porazio Plzen sa 3:0, a prvi gol "Modrih" bio je naročito atraktivan.

Zenit je nakon velikog prekreta i gubitka u prvoj utakmici ipak prošao dalje zahvaljujući pobedi u Rusiji sa 3:1 protiv Fenerbahčea, a za domaću ekipu nastupio je i Branislav Ivanović.

Trijumfe su zabeležili i Napoli protiv Ciriha, Valensija u meču sa Seltikom i Salcburg u duelu sa Brižom. Nerešeno je bilo u Viljarealu gde je domaćin ipak prošao zbog pobede u prvom meču protiv Sportinga u Lisabonu.