20:35

Fantastična partija fudbalera Ajaksa u meču protiv Liona u okviru polufinala Lige Evrope.

EPA/HENK JAN DIJKS

Sjajna utakmica na "Johan Krojf areni" u Amsterdamu.

Ekipa Ajaksa je uspela da savlada Lion u okviru prvog meča polufinala Lige Evrope sa veoma ubedljivih 4:1 i tako došla na korak od velikog finala u Stokholmu 24. maja.

Gledali smo veoma zanimljivu utakmicu u kojoj su gosti prvi pripretili preko Kornea, da bi domaćin stigao do prednosti već u 25. minutu meča.

Hakim Zijeh je centrirao iz slobodnog udarca, lopta je odskočila u kaznenom prostoru, Traore ju je dohvatio i poslao u mrežu za 1:0.

Samo 9 minuta kasnije odbrana Liona je ponovo poklekla, Dolberg je došao do lopte nakon dodavanja Traorea, uspeo je da savlada golmana gostiju za 2:0, što je bio konačan rezultat prvog poluvremena.

Moglo je da bude i više golova u mreži Liona do kraja prvo+ih 45 minuta igre, ali je Junes propustio dobru priliku.

U nastavku, 3:0 bilo je već na samom startu, u 49. minutu, kada je lopta stigla do Junesa, koji je nakon oklevanja šutirao i nekako uspeo da pošalje loptu iza gol-linije nakon odbijanja od protivnika.

Lion je imao par šansi, golman Ajaksa Onana je branio sjajno, ali je poklekao u 66. minutu.

Tračak nade za Lion doneo je Valbuena, nakon što se lopta odbijala u kaznenom prostoru Ajaksa. Valbuena je preciznim udarcem savladao Onanu za 3:1, ali je to bilo sve za danas od Francuza.

Samo pet minuta kasnije, novi gol u mreži Liona. Bila je to sjajna akcija, Dolberg je poslao loptu Zijehu, ovaj je pronašao Traorea na petercu za 4:1 što je bio i konačan rezultat ovog meča.

Ajaks sasvim zasluženo vodi nakon prvih 90 minuta igre, videćemo da li će Lion uspeti da se vrati pred svojim navijačima u život.

U drugom polufinalu sastaju se Selta i Mančester junajted, a taj meč je na programu sutra.