U okviru 34. kola italijanske Serije A, Đenova je na svom terenu savladala ekipu Verone.

genoacfc.it
genoacfc.it

Fudbaleri Verone poraženi su na "Luiđi Ferarisu" sa 3:1 (1:0).

"Grifoni" su poveli u sedmom minutu, strelac je bio Portugalac Medeiroš.

Laksal je lep prošao po levoj strani, odložio je loptu do Medeiroša, a ovaj vrlo preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora trese mrežu gostiju za 1:0.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a onda su nakon 20ak minuta igre u nastavku domaći fudbaler skrivili penal, Romulo je preuzeo odgovornost i pogodio.

Ipak, 15ak minuta kasnije, domaćin vraća prednost, Lazović odlično proigrava Besu, a ovaj sa samo par metara pogađa mrežu Verone za 2:1.

Konačan rezultata je u sudijskoj nadoknadi postavio Goran Pandev, maestralnim lob udarcem sa oko 20 metara od gola protivnika.

Đenova je skočila na 11. mesto sa 41 osvojnim bodom, dok je Verona sa 16 bodova manje na pretposlednjem mestu na tabeli, na četiri kola do kraja imaju šest bodova manje od Krotonea, koji je prvi iznad crte.