"Lavovi" prosuli mleko u Anžeu

Autor: Boban Filipović
nedelja 01.10.2017.
18:52

Iako su imali dva gola prenosti na poluvremenu, fudbaleri Liona su osvojila samo bod na gostovanju kod popularnih "Skita".

Beta/AP Photo/Vadim Ghirda

Veoma uzbuljiv meč odigrali su Anže i Lion u 8. kolu Lige 1, završen je podelom plena - 3:3.

Gosti su poveli već u petom minutu igre Marjano Dijaz je dobro reagovao na centaršut Rafaela sa desnog boka i poslao loptu u mežu.

Nakon pola sata igre 'Skiti' poravnavaju zahvaljujući nespretnosti Rafaela koji postiže autogol.

Ipak, do odlaksa na odmor 'Lavovi' postižu dva gola, Diakabi i Depaj su bili strelci, i činilo se tada da će bodovi otputovati u Burgundiju.

Međutim, štoper gostiju Marselo je početkom drugog poluvremena napravio veliku glupost, dobio je crveni karton, tačnije drugi žuti, pošto je mahninalno zakačio sudiju kada mu je ovaj pokazao javnu opomenu, pa njegovi saigrači nisu uspeli da sačuvaju stečenu prednost.

Ekambi je smanjio na 2:3 posle sata igre, a konačan rezultat postabio je Traore u 67. minutu.

Lion je tako propustio lepu priliku da uhvati priključak ka vrhu tabele.