16:56

Današnji kiks Juventusa ekspresno je kažnjen, kako se i očekivalo.

Beta/Matteo Bazzi/ANSA via AP

Ekipa Intera od danas je novi lider na tabeli italijanske Serije A.

Najpre je Juventus na svom terenu osvojio samo bod protiv Sasuola (2:2), a ''Neroazuri'' su to iskoristili pobedom nad SPAL-om na ''Meaci'' od 2:1, pa posle 13 kola Inter ima bod više od aktuelnog šampiona.

Čovek odluke u ovom meču bio je Lautaro Martinez, koji je postigao dva gola u prvom poluvremenu. Prvo je u 16. minutu precizno šutirao sa oko 17 metara i pogodio donji desni ugao protivničkog gola, a u 41. minutu posle odličnog centaršuta Kandreve sa desne strane povisio je na 2:0.

Tim rezultatom se ušlo u drugo poluvreme, a posle samo pet minuta igre u nastavku, gosti preko Valotija vraćaju neizvesnost - 2:1.

Ipak, u nastavku bez golova, Inter je zadržao minimalnu prednost i probio se na vrh tabele. Mogao je SPAL i da napravi većeprobleme favoritu, jednu odprilika propustio je i naš Tomović.

Rimski Lacio je najveći deo posla protiv Udinezea završio u prvom poluvremenu. Serija golova ''Nebesko plavih'' počela je već u devetom minutu, kada je Milinković-Savić asistirao Imobileu, koji iz neposredne blizine pogađa mrežu, a isti igrač je iz jedanaesrerca u 36. minutu duplirao prednost domaćeg tima.

U poslednjim trenucima prvog poluvremena još jedan penal za Lacio, ovoga puta izveo ga je Alberto i naterao golmana Muza da po treći putizvadi loptu iz mreže - 3:0.

U nastavku rutinsko odrađivanje posla za Rimljane, koji su nastavili seriju pobeda, ukupno devetim trijumfom u prvih 14 kola.

A za razliku od Intera i Lacija, koji ređaju pobede, Milan se i dalje muči, ali je danas ipak prekinuo seriju loših rezultata. ''Rosoneri'' su danas pobedili Parmu u gostima sa 1:0, a gol odluke postigao je Teo Ernandez u 88. minutu meča.