Las Palmas "prosuo mleko" u Sevilji

• Autor: Boban Filipović

• 10. septembar 2016.

• 20:11

Par minuta je delilo 'kanarince' da iz prva tri kola Primere imaju maksimalan učinak, na kraju su ostali praznih šaka.

Las Palmas
Fudbaleri Las Palmasa su bili nadomak trećeg prvenstevnog trijumfa u tekućoj sezoni, vodili su danas 'Pishuanu' sve do 89. minuta meča, ali su slomljeni u samom finišu i vraćaju se kući bez ijednog osvojenog boda.

Vodeći gol za goste postigao je Tanausu u 16 minutu, veoma preciznim šutem sa 20-ak metara.

'Kanarinci' su vodili sve do poslednjeg minuta regularnog toka meča kada je Sanabrija sa penala poravnao rezultat, a u nadoknadi je Karlos Fernandez svojim prvencem u karijeri doneo Sevilji tri boda.

Andalužani su tako preskočili svog današnjeg rivala na tabeli.

U isto vreme kao utakmica u Sevilji, odigrana je još jedna u Andaluziji - između Malage i Viljareala na 'Rosaledi'.

"Žuta podmornica" je slavila  sa 2:0, golove su postigli Košta u 33. i Sansone u 44. minutu, između ta dva gola gosti su mogli da daju još jedan, ali je Bruno promašio penal.