Lane golom završio godinu

• 27. decembar 2012.

• 22:02

U poslednjoj utakmici 22. kola šampionata Belgije, ujedno i poslednjoj u tekućoj godini, Anderleht je na svom terenu ostvario ubedljiv trijumf nad Lirsom i prednost na čelu tabele uvećao na osam bodova razlike.

Lider belgijskog prvenstva slavio je rezultatom 4:1, a svoj golgeterski doprinos tome dao je i bivši reprezentativac Srbije Milan Jovanović.

Anderleht je poveo posle pola sata igre, kada je mrežu gostiju zatresao Mbokani, da bi samo devet minuta kasnije Jovanović duplirao prednost.

De Suter je početkom drugog poluvremena postigao i treći gol, gosti su nešto kasnije smanjili na 3:1, da bi u poslednjim trenucima meča Vargas postavio konačnih 4:1 za domaće.

Posle 22. kola Anderleht na čelu tabele ima 52 boda, ispred Varegema sa 44 i Lokerena sa 40.