Lamps zaustavio "Sambu", "jalovi" Mesi i Ibra

• 06. februar 2013.

• 22:37

Tri prijateljska meča koja su zavredila veliku pažnju fudbalske javnosti u Evropi na kraju su završena pobedama Engleske i Argentine dok su Brazilci i Šveđani ostali kratkih rukava a Verati je doneo remi Italijanima u Amsterdamu.

Sjajan meč imali su prilike ljubitelji fudbala da gledaju na "Vembliju" gde je Engleska dočekala domaćina predstojećeg SP.

"Karioke" je u Londonu prvi put vodio novi selektor Luis Felipe Skolari ali je bivšem menadžeru Čelsija presudio njegov nekadašnji igrač.

Prednost "Gordom Albionu" doneo je Vejn Runi u 26. minutu a do kraja prvog poluvremena Džo Hart je uspeo da odbrani Ronaldinju penal.

Na startu drugog poluvremena slavljenik Ešli Kol prepustio je mesto u timu Lejtonu Bejnsu a Kleverlija je zamenio Lampard.

Fred je već u 48. minutu poravnao na 1:1 a onda je u 60. minutu meča Frenk Lampard na asistenciju Vejna Runija postavio konačnih 2:1 za prvi trijumf Engleza nad Brazilom posle 23 godine!

Argentina je bez većih problema izašla na kraj sa Švedskom a Zlatan Ibrahimović i Lionel Mesi predvodili su svoje timove kao kapiteni.

Ibra je na terenu proveo prvih 45 minuta meča a Mesi svih 90. No, napadač PSŽ-a nije uspeo da postigne gol za svoju reprezentaciju a ni Mesi nije to učinio.

Argentina je slavila rezultatom 2:3 a golove za Gaučose postigli su Iguain i Aguero ali i Lustig koji je pogodio sopstvenu mrežu.

Za "Vikinge" su pogađali Olson i Elm.

Italija je u nadoknadi vremena na "Amsterdam Areni" uspela da izbegne poraz od Holandije golom Marka Veratija iako je domaćin tokom većeg dela meča bio ozbiljniji rival.

Tandem Milana El Šaravi - Baloteli na terenu je zajedno proveo sat vremena ali nije doneo pogotke "Azurima".

U ostalim mečevima koji su igrani od 20.30 Rusija je slavila nad Islandom 0:2 dok je Grčka odigrala bez golova sa Švajcarskom.