LaLiga: Sosijedad igrao, Bilbao promašivao

subota 16.12.2017.
18:33

U okviru 16. kola španske La Lige, Atletik Bilbao je ugostio ekipu iz San Sebastijana.

Beta/AP Photo/Miguel Morenatti

Nakon 90 minuta na "San Mamesu" rezultat je bio 0:0, Bilbao i Sosijedad su morali da se zadovolje podelom bodova.

Prvi su pripretili Baskijci, igrao se 29. minut kada je Mikel Riko za malo bio neprecizan.

Do kraja prvog dela igre je gostima pripretio i San Hose, ali je on nakon asistencije Rika loptu prebacio preko gola.

U nastavku još dve prilike za Bilbao, najpre je odbrana jedva izblokirala De Markosa, da bi Aduric nakon kornera glavom loptu poslao tik pored leve stative.

Opao je ritam u nastavku, gosti su držali loptu, ali nisu uspevali da stvore ozbiljnije prilike pred golom Bilbaa, sve do 89. minuta, kada je Ćabi Prijeto bio u šansi, ali mu je Jago Ererin odbranio udarac i poslao loptu u korner.

Na kraju nije bilo golova, Sosijedad osmo sa 20 bodova, dok je Bilbao sa dva boda manje na 12. mestu na tabeli.