nedelja 17.12.2017.
14:01

U okviru 16. kola španske Primere, katalonski sastav došao je do tri nova boda.

Beta/AP Photo/Manu Fernandez

Đirona je na svom stadionu dočekala Hetafe, duel timova koji su se minule sezoni takmičili u Segundi završen je pobedom domaćina od 1:0 (1:0).

Katalonci su poveli već u petom minutu, strelac je bio Urugvajac Kristijan Sutani.

Nekih 15ak minuta kasnije veliku šansu za poravnanje propustio je Molina, fudbaleru Hetafea ostalo je samo da ugura loptu u gol, međutim on je nekako uspeo da je pošalje desno od gola.

U nastavku nismo gledali preterano interesantan meč, Stuani je imao novu priliku na startu drugog poluvremena, ali je golman Hetafea ovog puta uspeo da interveniše.

Do kraja nije bilo promene rezultata, te je Đirona upisala nova tri boda.

Sjajni Katalonci su sada na šestom mestu na tabeli, dok je ekipa iz madridskog okruga na devetom mestu s tri boda manje.