LaLiga: Iznenađenje u Eibaru, domaćin sapleo "Slepe miševe"!

subota 16.12.2017.
21:07

Marselinova četa polako posrće.

EPA-EFE/JUAN HERRERO

Fudbaleri Eibara slavili su u 16. kolu španskog šampionata na svom terenu protiv Valensije, na kraju je bilo 2:1 (0:0).

U prvih 45 minuta nije bilo glova, a onda je nakon samo četiri minuta igre u nastavku domaća ekipa došla do prednosti, strelac je bio Inui na asistenciju Hordana.

Ipak, samo par minuta kasnije, Valensija dolazi do poravnanja, strelac je na asistenciju Pereire bio Santi Mina.

U nastavku nešto grublja igra gostiju, fudbaleri Valensije zaradili su četiri žuta kartona, a onda je u 87. minutu domaća ekipa došla do nove prednosti, strelac je bio Hordan.

Domaća ekipa, za koju je od starta branio srpski internacionalac Marko Dmitrović, uspela je da zadrži prednost do poslednjeg sudijskog zvižduka, te su tako fudbaleri Eibara nastavili sa jako dobrim partijama ove sezone.

Eibar je sada sedmi sa 21 bodom, dok je Valensija ostala druga, imaju 34 boda, jedan više od Atletiko Madrida, tri od Reala, ali i utakmice više od timova iz prestonice. Barsa će sada imati priliku da im pobegne na osam bodova na čelu tabele.