LaLiga: "El Ninjo" popeo Atletiko tik uz Barsu

subota 16.12.2017.
22:39

Fudbaleri madridskog Atletika slavili su u 16. kolu španske Primere.

EPA-EFE/JuanJo Martin

Izabranici Dijega Simeonea slavili su na svom stadionu protiv Deportivo Alavesa sa 1:0 (0:0).

U prvom poluvremenu nije bilo previše zanimljivosti, Atletiko je imao više loptu u svojim nogama, ali su gosti imali više šuteva (4-7).

U nastavku nešto konkretniji Madriđani, a bolju igru uspevaju da krunišu u 75. minutu.

Vrsaljko je poslao odličnu loptu sa desne strane, na pravom mestu našao se Fernando Tores, koji klizećim startom gura loptu u mrežu gostiju iz Vitorije. Bio je to tek prvi gol popularnog "El Ninja" ove sezone.

Do kraja susreta je Atletiko rutinski zadržao minimalnu prednost, te su upisali 10. trijumf ove sezone i uz Barselonu ostali jedina neporažena ekipa u ligi.

Sada su "Jorgandžije" na drugom mestu na tabeli sa 36 bodova, imaju tri manje od vodeće Barselone, ali i utakmicu više.

Alaves i dalje u zoni ispadanja, sada su 18. sa 12 osvojenih bodova iz 16 kola. Aleksandar Katai ponovo nije bio u protokolu tima iz Vitorije.