četvrtak 13.07.2017.
14:07

Fudbaleri Arsenala slavili su na startu priprema protiv prvaka Australije.

EPA/DAVID MOIR

Na "Alijanc stadionu" u Sidneju, fudbaler Arsenala savladali su ekipu Sidneja rezultatom 0:2 (0:1).

Poveli su golom Pera Mertesakera već u četvrtom minutu utakmice, tada se činilo da bi prvak Australije mogao da doživi katastrofu.

On se najbolje snašao nakon kornera sa desne strane i gužve u kaznenom prostoru Sidneja.

Do kraja prvog dela igre nije bilo golova, Arsenal je bio dominantan protivnik, ali nisu uspevali da pronađu put do mreže domaćina.

U nastavku, nakon 10ak minuta igre, glavni arbitar je dosudio jedanaesterac za ekipu Arsenala, nakon što je Volkotov udarac jedan od defanzivaca Sidneja navodno zaustavio rukom.

Na usporenom snimku, koji možete pronaći u prilogu, vidi se da je sudija napravio grešku, lopta je u leđa pogodila fudbalera australijske ekipe, a pravda je ubrzo zadovoljena, kako je udarac Danija Velbeka sa kreča zaustavio golman protivničke ekipe Redmejn.

U 68. minutu, upravo Velbeka menja najveće pojačanje Arsenal u ovom prelaznom roku, Aleksandre Lakazet.

Nekih 15 minuta kasnije, sjajni francuski napadač uspeva da postigne i svoj prvi gol u dresu "Tobdžija".

Ivobi je lepo prošao po desnoj strani, zavrnuo je potom loptu u kazneni prostor rivala, a na pravom mestu našao se Lakazet, koji rutinski trese mrežu rivala i postiže svoj prvi gol u dresu novog kluba. Još jednom je Francuz dokazao da je fantastičan strelac i da će nesumnjivo biti ogromno pojačanje za četu Arsena Vengera.

Do kraja nije bilo golova, Arsenal je bio potpuno dominantan tokom svih 90 minuta, uputili su čak 34 udarca ka golu rivala (14 u okvir), dok su fudbaleri Sindeja upisali sedam udaraca ka golu engleske ekipe (četiri u okvir).

Pogotke sa ovog susreta, kao i promašen penal Velbeka, pogledajte u nastavku.

0:1, Per Mertesaker