"Laka konjica" ide na EP!

• Autor: Boban Filipović

• 15. novembar 2015.

• 22:37

Duplom pobedom nad Norveškom u baražu, fudbalska reprezentacija Mađarske obezbedila je plasman na kontinentalnoj smotri najboljih sledeće godine u Francuskoj.

Nakon minimalca pre  tri dana u Oslu, Mađari su savladali Norvežane i večeras u Budimpešti rezultatom 2:1.

Naši severni susedi su poveli preko Tamaša Priskina u 14. minutu meča, a taj rezultat bio je na snazi sve do samog finiša utakmice kada je Markus Henriksen nespretno reagovao pred svojim golom i zatresao sopstvenu mrežu.

Imali su Norvežani par prilika pri minimalnom vođstvu domaćina, ali je iskusni Gabor Kiralji bio nepremostiva prepreka. S druge strane, Džudžak je mogao i ranije sve da reši, ali je prečka bila saveznik gostiju.

Tri minuta pre kraja Norveška je postigla počasni gol, Markus Henriksen se koliko-toliko iskupio za autogol od par minuta ranije i preciznim udarcem postavio konačan rezultat.

Završilo se 2:1, 3:1 u ukupnom zbiru, Mađarska je tako obezbedila plasman na Evropsko prvenstvo prvi put od 1972. godine, i u Francuskoj narednog leta će treći put u istoriji učestvovati na završnoj smorti na starom kontinentu.