Lajpcig u problemu, nakon ubedljivog poraza, remi sa novajlijom

nedelja 02.09.2018.
17:23

Ekipa koja se minule sezone borila za plasman u Ligu šampiona, jako loše je otvorila novu sezonu.

EPA/FELIPE TRUEBA

Fudbaler RB Lajpciga odigrali su 1:1 (0:0) sa povratnikom u najviši rang, ekipom Fortuna Dizeldorfa.

Gosti su bili konkretniji u prvih 45 minuta, imali su dve dobre prilike preko Dukša, ali je Gulaći bio na visini zadatka.

U nastavku, nakon samo dva minuta igre, mađarski golman je bio nemoćan, Fortuna je povela preko Zimermana.

Razigrao se nakon primljenog gola domaćin, pripretio je Kampl u 58. minutu, da bi 11 minuta kasnije Ogustan poravnao rezultat.

Nakon toga, u 78. minutu Verner pogađa stativu, potom Kunja upućuje dobar udarac, koji ipak prolazi sa spoljne strane leve stative.

Mogla je Fortuna do nove prednosti u 85. minutu, ali je pokušaj Dukša uspeo da ukroti golman Lajpciga Gulaći.

Na kraju remi, Lajpcig nakon dva kola ima samo bod koji je danas i osvojio, u prvom kolu su doživeli debakl od Dortmunda (4:1). Fortuna ima isti bodovno saldo.

RB Lajpcig: Gulaći, Mukijele, Ilsanker, Upamekano, Saraći, Bruma (Sabicer), Kampl, Deme (Poulsen), Forsberg, Verner, Ogustan (Kunja)

Fortuna Dizeldorf: Rensing, Ajhan, Hofman, Kaminski, Cimerman (Štoger), Morales, Sobotka, Giselman, Cimer, Dukš (Karaman), Henings (Raman)