Lacio voli dramu, preokret i pobeda za nastavak trke! Vlahović "pocrveneo"!

subota 27.06.2020.
23:42

Pobeda zlata vredna!

EPA-EFE/ANGELO CARCONI

Pobeda Lacija posle preokreta nad Fiorentinom, što je značilo i nastavak borbe za titulu. Bilo je 2:1 (0:1).

Ništa bitno u prvih 20 minuta, a onda žuti karton nakon neopreznog starta za Sergeja Milinković-Savića, igrao se 24. minut. Samo minut kasnije, gol u mreži Lacija.

Jedinu šansu za Lacio je imao Marko Parolo u prvom poluvremenu, kada je glavom šutirao pravo u golmana.

U drugom delu drugo lice Lacija.

Ipak, prvo je u 49. minutu Račid Gezal pogodio prečku, da bi potom i Nikola Milenković oprobao svoj udarac koji je završio iznad gola.

U poslednjih pola sata Lacio kreće ofanzivno. Džoni je imao dobar udarac, a onda u 67. minutu gol za Lacio.

Kaisedo je pao kao pokošen nakon duela sa Dragovskim, sudija je pokazao na belu tačku iako po mnogima ne bi trebalo.

Sergej je igrao čitav meč na jednoj, baš kao i Bleki Milenković na drugoj, dok je Vlahović ušao u 63. minutu umesto Kutronea.

Srpski napadač iz Fiorentine je dobio i crveni karton zbog udaranja laktom u petom minutu nadoknade.

Na ovaj način Lacio ostaje u trci za trofejom u Seriji A, ali Juventus beži sada 4 boda.