• Autor: Aleksandar Obrenović

• 24. januar 2018.

• 20:23

Ekipa Lacija nastavila je sa dobrim partijama ove sezone, zadržali su treće mesto nakon 21. kola.

Lacio je danas uspeo da savlada ekipu Udinezea na svom terenu rezultatom 3:0 (1:0) i na taj način je stigao do 14. pobede u sezoni Serije A.

Ekipa Udinezea koja je u dobroj formi u poslednjih nekoliko mečeva ako izuzmemo utakmicu protiv SPAL-a na svom terenu, danas nije bila na svom nivou, a loš meč je nagovestio Samir autogolom u 22. minutu. Lopta ga je pogodila u glavu, prethodno je Dušan Basta ubacio loptu u kazneni prostor gostiju.

Strakoša je odbranio jedan zicer malo nakon gola Lacija, bio je to veoma bitan detalj sa ove utakmice.

U 2. minutu drugog poluvremena Milinković-Savić proigrava Felipea Andersona, on se probio ka golu gostiju, uposlio Nanija koji nije imao težak zadatak da pogodi za 2:0.

Mogao je Sergej da se upiše u strelce, ali nije uspeo da dobro zahvati glavom loptu, a ekipa Udinezea je mogla da smanji rezultat preko De Paula, ali je ponovo Strakoša bio na visini zadatka.

Ipak, nije 2:0 bio konačan rezultat ovog meča. Igrao se 87. minut kada je Valas sjajno proigrao Andersona, Brazilac je dokazao koliko je brz i lagano je kasnije savladao Bizarija.

Večeras se igra još jedan meč Serije A, sastaju se Sampdorija i Roma u Đenovi.