nedelja 08.04.2018.
19:51

Rimski "orlovi" su iskoristili jučerašnji kiks gradskog rivala i preskočili ga na tabeli.

EPA-EFE/SIMONE ARVEDA

Iako su "zebrete" povele preko Lazanje u 13. minutu igre, Lacijali su preokrenuli do poluvremena i sačuvali prednost do kraja - 1:2.

Ćiro Imobile je izjednačio rezultat u 27. minutu, a deset minuta kasnije asistirao Luisu Albertu za vođstvo i najzaslužniji je za pobedu.

Gosti iz Rima su bili mnogo bolji rival u potpunosti su nadigrali Udineze, bili bolji u svim segmentima igre i zasluženo osvojili tri boda.

Sergej Milinković-Savić je odigrao ceo meč i učestvovao u akcijama kod oba gola, dok je Dušan Basta trijumf svog tima odgledao sa klupe za rezerve.

Lacio je ponovo najefikasnija ekipa u Seriji A, a ono što je još važnije posle ove pobede je izbio na treće mesto na tabeli i izjednačio se po broju bodova sa Romom. Udinezeu je ovo osmi uzastopni prvenstveni poraz, ali je zbog ranije stečenog kapitala u prilično bezbednoj poziciji, šest bodova daleko od opasne zone.