Lacio protutnjao kroz Veronu

• Autor: Boris Jovanović

• 16. septembar 2012.

• 14:31

Rimljani bez problema savladali omiljenu žrtvu, Kjevo, blistao Brazilac Ernaneš. Na kraju 3:1, maksimalan učinak Lacija...

Lacio nije imao nikakvih problema u Veronii, a tradicija je nastavljena, Rimljani su ubedljivi na strani protiv Kjeva, čak šest puta u poslednjih sedam mečeva su slavili.

Epilog je na "Bentegodiju" najavljen već nakon pet minuta. Ernaneš se oslobodio čuvara, iznenadio Sorentina i doveo svoj tim do prednosti. Najbolju šansu za izjednačenje "Leteći magarci" su propustili u finišu prvog dela kada je Di Mikele mogao da savlada Marketija.

U narednom napadu 2:0 za "nebesko - plave", Ernaneš je još jednom pokazao kakav šut ima, Klose odbijenu loptu pospremio u mrežu.

Drugo poluvreme je bilo formalnost, ponovo "Prorok" Ernaneš, još jednom je savladao golmana Kjeva, a sve što je domaćin učinio je uteha sa bele tačke, strelac kapiten Pelisijer.

Na kraju 3:1, Lacijali su zaposeli prvo mesto sa maksimalnim učinkom u prva tri kola šampionata.