Lacio na "San Siru" izborio finale Kupa Italije!

• Autor: Nikola Miloradović

• 24. april 2019.

• 22:42

Puleni Simonea Inzagija uspeli su da izbore plasman u veliko finale i bez pomoći jednog od najboljih igrača.

Lacio na
Sergej Milinković-Savić se povredio u 15. minutu utakmice, ali to nije sprečilo "Nebeskoplave" da izbore plasman u veliko finale.

Na kraju 0:1 (0:0) za ekipu iz Rima, koja u finalu čeka boljeg iz duela Fiorentine i Atalante.

Na samom startu povreda srpskog reprezentativca, igrao se 15. minut kada je morao da napusti teren, zamenio ga je Parolo, više OVDE.

Problem za Gatuza u finišu prvog dela, Kalabrija je morao napolje, na teren je ušao Konti.

U prvom delu nije bilo pogodaka, da bi to nakon 15ak minuta igre u nastavku promenili gosti.

Igrao se 58. minut, Imobile je proigrao Koreu, a bivši igrač Sevilje je "sašio suknjicu" Pepeu Reini za 0:1 u korist ekipe iz prestonice.

Milan je izjednačio u 76. minutu preko Kutronea, ali je njegov pogodak ubrzo poništen zbog ofsajda.

U finišu je Lacio mogao i ubedljivije da slavi, Imobile je imao dve velike šanse, ali je jednom prebacio gol, da bi ga u 90. minutu sjajno zaustavio Reina.

To ipak nije koštalo Lacio, zadržali su minimalnu prednosti i sa ukupnih 1:0 u dvomeču izborili plasman u veliko finale.