Lacio izdržao sa igračem manje, Džekov furiozni finiš bez rezultata!

nedelja 15.04.2018.
22:39

Rimskim derbijem spuštena zavesa na 32. kolo Serije A. Buran finiš, Džeko promašio tri velike prilike za nepun minut!

EPA/RICCARDO ANTIMIANI

Nekoliko dana posle teških evropskih izazova u kojima je Roma napravila senzaciju, a Lacio razočarao svoje navijače, veliki rivali iz Rima večeras su odmerili snage u derbiju 32. kola Serije A.

Nije bilo golova, završeno je 0:0, ali velike prilike nisu izostale.

Prvi deo igre obeležio je pokušaj Bruna Pereza iz 28. minuta, kada je fudbaler Rome odlično šutirao iskosa sa desne strane, ali je stativa spasla ''Nebesko plave''.

Drugo poluvreme bilo je znatno sadržajnije.

U 65. minutu Milinković-Savić prelepo proigrava Imobilea u kaznenom prostoru, ovaj je pokušao da akciju završi iz prve, ali je loše zahvatio loptu i poslao je pored gola.

Ali, u 79. minutu Lacio ostaje sa igračem manje na terenu, pošto je Radu povukao Undera s leđa i bez dileme zaslužio drugi žuti karton. Kolarov je dobio priliku da ugrozi gol protivnika iz slobodnog udarca, ali nije bio precizan kapiten reprezentacije Srbije, lopta je završila preko gola.

Iako sa igračem manje na terenu, Lacio dolazi do velike prilike u 83. minutu meča. Ponovo je Milinković-Savić bio u važnoj ulozi, umakao je pažnji protivnika po levoj strani, usledio je njegov centaršut u kazneni prostor, a posle loše reakcije odbrane Rome, Adam Marušić je šutirao, ali je zamalo bio neprecizan.

Međutim, prava drama usledila je u 90. minutu na suprotnoj strani, pred golom Lacija. Za nepun minut, Edin Džeko se našao u čak tri veoma izgledne prilike i nijednu nije iskoristio! To su bile njegove prve prilike u ovoj utakmici. Prvi put je golman Strakoša zaustavio njegov udarac, drugi put je pogodio prečku, a treći put je loptu poslao pored gola.

Ostalo je 0:0, obe ekipe ostaju izjednačene po broju bodova na deobi trećeg mesta.

Ranije večeras, Juventus je ubedljivo savladao Sampdoriju sa 3:0, a OVDE možete da pogledate i izveštaj sa popodnevnih mečeva.