nedelja 01.09.2019.
19:57

Lacio je zaslužio pobedu, ali nije stigao do nje danas u derbiju protiv Rome.

EPA-EFE/CLAUDIO PERI

U okviru 2. kola italijanske Serije A, ekipa Lacija i Rome su odigrali bez pobednika, bilo je 1:1 (0:1).

Lacio je bio danas bolji rival, stvarali su šanse od samog starta, a počelo se šansom Leive kada je golman Rome odbranio.

Alberto je potom imao novu šansu, a na drugoj strani iz prvog opasnog napada šansa za Romu i penal.

Rukom je igrao Sergej Milinković-Savić nakon centaršuta Džeka, sudija je pokazao na belu tačku, a siguran izvođač je bio Aleksandar Kolarov za 0:1.

Korea i Alberto su imali šanse do kraja prvog poluvremena da izjednače, ali im nije pošlo za nogom.

Nastavak je doneo mnogo uzbuđenja, ali i nervoze. Zaniolo je mogao da duplira prednost Rome, a na drugoj strani u 59. minutu Lacio stiže do zasluženog izjednačenja. Imobile dodaje do Alberta koji konačno pogađa mrežu gostiju za izjednačenje!

Sledi šansa Koree, Lacio je apsolutno zaslužio i pobedu i onda se desio taj 90. minut kada je bilo dosta uzbuđenja i kada je Lacio stigao do gola preko Džonija, ali je on poništen zbog ofsajda.

Inače, Lacio je danas 4 puta pogađao okvir gola, jednostavno nije imao sreće da slavi protiv Rome.