Lacio bez milosti, Milanu ne ide bez Ibre, ne pomaže igrač više, razočarala i Atalanta!

nedelja 02.02.2020.
16:58

Posle ubedljive pobede Juventusa u matineu, ovog popodneva odigrane još tri utakmice 22. kola italijanske Serije A.

Beta/AP Photo/Luca Bruno

I, bilo je prilično efikasno.

Pogotovo se to odnosi na ekipu Lacija, koja je na svom terenu deklasirala SPAL sa 5:1 i bar nakratko se probila na drugo mesto na tabeli.

Sve je u Rimu bilo rešeno u prvom poluvremenu, kada je Lacio poveo sa 4:0, a po dva puta su mrežu gostiju tresli Ćiro Imobile i Felipe Kaisedo.

Posle trinaest minuta igre u nastavku, rezervista Adekanje se pobrinuo za ''petardu'', nedugo pošto je ušao u igru umesto Kaiseda, a poraz SPAL-a je koliko-toliko ublažio Misiroli u 65. minutu, za konačnih 5:1.

Naš Sergej Milinković-Savić je odigrao svih 90 minuta u pobedničkoj ekipi.

Za to vreme na ''San Siru'', Milan se bez gripoznog Zlatana Ibrahimovića mučio sa Veronom i na kraju je morao da se zadovolji samo bodom, i to sa igračem više u poslednjih 25 minuta utakmice.

Završeno je rezultatom 1:1, pa je Milan prekinuo seriju od tri pobede u nizu u Seriji A.

Faraoni je u 13. mintu doveo Veronu u vođstvo, a konačnih 1:1 postavio je Hakan Čalhanoglu, lepim golom iz slobodnog udarca na isteku prvih pola sata igre.

U 68. minutu Verona je ostala bez isključenog Amrabata, a najbolju priliku da iskoristi brojčanu prednost Milan je imao u nadoknadi vremena, kada je Kastiljeho sa nekih pet-šest metara pogodio stativu!

Darko Lazović je u ekipi Verone odigrao ceo meč.

Ni Atalanta nije uspela da iskoristi prednost igrača više, ali u duelu sa Đenovom, što je iznenađenje dana u Seriji A.

Ovaj meč je završen rezultatom 2:2, a sva četiri gola postignuta su u prvom poluvremenu.

Atalanta je povela u 13. minutu golom Toloija, usledio je preokret u režiji Krišita iz penala i Sanabrije, a Josip Iličić je u 35. minutu izjednačio na 2:2.

Očekivalo se još golova, posebno od domaćina do kraja meča, ali iako je Atalanta od 83. minuta imala igrača više zbog isključenja Behramija, Đenova je sačuvala 2:2 i osvojila neočekivani bod na teškom gostovanju.