Laciju "politički derbi", Mihin preokret sa desetoricom!

• Autor: Boris Jovanović

• 27. april 2014.

• 16:54

U popodnevnom terminu odigrana četiri meča, Rimljani razočarali "neprijatelje" iz Livorna, Torino lako protiv Udinezea, Imobile opet strelac. Samp sa igračem manje poraz pretvorio u pobedu protiv Kjeva kome su bodovi bili mnogo potrebniji!

Laciju
Timovi koji se bore za šesto mesto, odnosno kvalifikacije za LE, zabeležili su pobede. Verona je u matineu preslišala Kataniju, dok je Torino bio siguran protiv Udinezea.

El Kaduri je načeo Skufeta već posle 15-tak minuta, da bi Ćiro Imobile svojim 21. golom u sezoni potvrdio pobedu "Bikova".  Maksimović je igrao od prvog minuta za domaće,  Vešović meč proveo na klupi, na drugoj strani je Basta dobio šansu u drugom poluvremenu.

Do kote 52 stigao je i Lacio, Rimljani su u takozvanom "političkom derbiju" između levice i desnice slavili u Toskani protiv Livorna, "Amaranti" su blizu povratka u Seriju B. Posle greške Bardija je Mauri doveo Rimljane do prednosti, da bi nakon gola Kandreve sa bele tačke na startu drugog poluvremena bilo jasno da bodovi odlaze za "Pikija".

Golove iz Livorna možete videti ovde.

Parma je pala iz zone EL na deveto mesto porazom od Kaljarija, udavili su se na Sardiniji, a meč je odlučio Čileanac Pinilja iz penala u 35. minutu kada je lopta završila u jednom, a Mirante u drugom uglu.

Kjevo je na "Marasiju" vodio sa 1:0 golom Teroa sa bele tačke nakon prekršaja nad Obinom, kada je isključen Mustafi. Međutim i sa desetoricom su Dorijani okrenuli rezultat. Akcija Vaska Ređinija, Brazilac Eder je izjednačio rezultat, a onda u 93. minutu Sorijano donosi pobedu Mihajlovićevom timu koji je sačuvao obraz, iako im bodovi ne znače ništa.

Večeras u poslednjem meču dana Atalanta u duelu koji ne znači ništa dočekuje Đenovu, dok u ponedeljak kolo zatvaraju davljenik Sasuolo i šampion Juventus.