La Liga - VAR u službi Real Madrida

• 24. februar 2019.

• 22:39

Povratak na pobednički kolosek nakon šokantnog poraza od Đirone. VAR i ovoga puta u službi Real Madrida.

Fudbaleri Real Madrida vratili su se na pobednički kolosek nakon šokantnog poraza koji su u prethodnom kolu doživeli u duelu sa Đironom.

Aktuelni šampion Evrope slavio je na gostovanju Levanteu 2:1 (1:0) u okviru pretposlednjeg meča 25. kola španske La Lige.

Nije mnogo toga zanimljivog ponudla fudbalska predstava u Valensiji, a VAR je i ovoga puta bio u službi Real Madrida.

Gosti su do prednosti stigli dva minuta pre odlaska na odmor, a nakon opravdano dosuđenog penala, ali tek nakon konsultovanja VAR tehnologije.

Siguran izvođač najstrože kazne bio je Karim Benzema, koji je tako neposredno pre odlaska na odmor doveo Real u vođstvo.

Minut nakon vodećeg gola Real Madrida najbolja prilika za Levante u prvom poluvremenu. Marti Rođer je izašao sam pred Tiba Kurtou, ali je pogodio stativu iz situacije u kojoj je bilo teže promašiti.

Nakon petnaest minuta igre u nastavu Rođer se iskupio za promašaj. Fudbaler Levantea pobegao je čuvaru i sproveo loptu u malu mrežu posle centaršuta sa leve strane za 1:1.

Dvadeset minuta pre kraja Vinisius se našao u odličnoj šansi, ali je golman Levantea sjajno reagovao i sačuvao mrežu.

Osam minuta kasnije novi penal za Real Madrid. Dukure je neoprezno reagovao u kaznenom prostoru, napravio je blagi kontakt i zakačio Kasemira u pokušaju da izbaci loptu, a sudija je procenio da se radilo o prekršaju za najstrožu kaznu. Potvrdu je dobio iz VAR sobe bez gledanja snimka.

Pošto je nekoliko minuta pre dosuđenog penala Bejl zamenio Benzemu, Velšanin je preuzeo odgovornost i bio precizan za novo vođstvo Real Madrida.

U samoj završnici "pocrveneo" je Naćo, pa je Real poslednjih sedam, osam minuta imao desetoricu na terenu.

Madriđani nakon večerašnjeg trijumfa imaju dva boda manje od gradskog rivala, a devet u odnosu na vodeću Barselonu sa kojom će se u sredu sastati u okviru revanš susreta polufinala Kupa Kralja.