La Liga - Raju čitav plen u Baskiji

• 11. januar 2013.

• 23:31

Prvi meč 19. kola španskog fudbalskog šampionata dobila je gostujuća ekipa. Rajo Valjekano slavio je u Baskiji nad Atletik Bilbaoom rezutlatom 1:2.

Iako je domaćin prvog meča 19. kola La Lige bio bolji rival tokom 95 minuta meča igranog na "San Mamasu" Rajo Valjekano odneo je čitav plen iz Baskije.

Gosti su do prednosti stigli u 48. minutu golom Lasa a dvadeset minuta kasnije duplirali su prednost iz jedanaesterca koji nije postojao.

Defanzivac domaćih napravio je prekršaj na ivici šesnaesterca ali je glavni arbitar na signalizaciju svog pomoćnika pokazao na belu tačku.

Siguran izvođač najstrože kazne bio je Piti pa je dvadeset minuta pre kraja Rajo došao do 0:2.

Atletiko je potom krenuo još agresivnije ka golu Valjekana što je krunisano pogotkom u 77. minutu koji je postigao San Hose. Ispostavilo se, međutim, da je to bio utešni gol jer je rezutlat ostao 1:2.

Nije pomoglo ni to što je Galvez isključen u 89. minutu igre ni što je sudija produžio meč za pet minuta.

Atletik je doživeo deseti poraz i ostaje na četrnaestoj poziciji dok je Rajo preskočio Levante i sada je šesti na tabeli.