• Autor: Vladimir Nestorović

• 26. april 2014.

• 22:20

Veoma uzbudljivi mečevi odigrani su danas u francuskoj Ligi 1, a u narednom tekstu možete videti kraći pregled.

Monpelje je pred svojim navijačima slavio u duelu sa Tuluzom, za koji su zaigrali Pavle Ninkov i Uroš Spajić. Upravo je Ninkov bio asistent kod jedinog pogotka gostiju, ali je domaća ekipa uspela da u finišu stigne do dva gola i pobede.

Evijan je meč sa Sent Etjenom završio sa dva igrača manje, ali su ova isključenja stigla tek u nadoknadi vremena drugog dela igre, pa se ne može reći da su uticala na rezultat.

Sent Etjen je meš rešio u prvih 15 minuta utakmice, pošto su asistencije Maksa Gradela iskoristili Kornje i Peren. Počasni gol za domaće postigao je Vas u 54. minutu.

Ren i Lorijen odigrali su 1:1. Goste je u vođstvo doveo Traore u prvom delu igre, a u nastavku je rezultat poravnao N'Tep.

Minimalne pobede nad Remsom i Valensijenom zabeležili su Gengan i Nica.