L1 – Pejča ''vadi'' Sošo, Ninkov ponovo asistent!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 04. maj 2014.

• 18:55

U mečevima 36. kola francuske lige 1Sošo je kao domaćin pobedio ekipu Nice i tako zabeležio bodove nade za spas, dok je Valensijen i definitivno ispao iz takmičenja.

Ne preterano efikasno kolo u francuskoj Ligi 1 u nedeljnom popodnevu.

Ekipa Sošoa je zabeležila najbitniju pobedu u ovom kolu i sada se nalazi na samo bod zaostatka u odnosu na Evijan koji se nalazi na poziciji koja vodi opstanku u ovom takmičenju.

U 45. minutu povratnik u ekipu, Nemanja Pejčinović, je postigao autogol kojim je Sošo poveo 1:0, a u drugom poluvremenu je Ajev postigao i drugi gol za svoj tim čime je dokrajčio ekipu sa juga Francuske.

Ekipa Evijana kojoj gori pod nogama je zabeležila poraz, bolji od njih bili su fudbaleri Remsa. Jedini strelac na tom meču bio je Onijange u 30. minutu. Do kraja će Evijan i Sošo odigrati još dve utakmice, videćemo koja će ekipa uspeti da izbori opstanak. Među ugroženima se nalazi i Gengamp koji svoj meč igra 7. maja protiv Monaka.

Bordo je i definitivno rešio sve dileme hoće li Valensijen ispasti iz lige. Oni su na gostovanju pobedili ovaj tim rezultatom 1:0, a jedini strelac na ovom meču bio je Faber u 74. minutu. Domaća ekipa je mogla do vođstva u 8. minutu, ali je penal promašio Melikson.

U ostalim mečevima, Tuluz i Nant su podelili bodove, uz solidne partije naših internacionalaca u dresu domaće ekipe.

Veškovac i Ninkov su odigrali ceo meč, dok je Spajić zbog povrede morao van terena već u 8. minutu. Pavle Ninkov je zabeležio i asistenciju.